Projekt „Bombka z Memmingen” w Krzynowłodze Wielkiej

Uczniowie z podstawówki w Krzynowłodze Wielkiej biorą udział w projekcie „Bombka z Memmingen”. Powstał on przy współpracy kampanii BohaterON – włącz historię z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.

 

W Publicznej Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Wielkiej wzięli udział w projekcie „Bombka z Memmingen”, który powstał dzięki współpracy kampanii BohaterON – włącz historię z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.

– Słuchowisko edukacyjne „Bombka z Memmingen” to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego. Akcja rozgrywa się w wigilię, 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego – wyjaśnia szkoła.

Po wysłuchaniu słuchowiska, uczniowie odpowiadali na pytania z karty pracy oraz dopasowywali najważniejsze wydarzenia z życia Aureliusza Dembińskiego.

– Podsumowaniem lekcji było wykonanie według szablonu kopii bombki, którą Aureliusz Dembiński zrobił w obozie jenieckim w Memmingen w grudniu 1944 r. – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 miesiąc temu

C.W.P.