Zasłabnięcia w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Postępowanie wciąż w toku

Wciąż trwa dochodzenie w sprawie zatrucia do jakiego doszło w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Przyczyna zasłabnięć pozostaje nieznana.

 

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu nadzoruje dochodzenie w sprawie narażenia uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu przy ulicy Sadowej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w dniu 12 kwietnia 2024 roku, tj. o czyn z art.160 §1 k.k.

Zapytaliśmy, czy znane są już przyczyny zdarzenia. –  Sukcesywnie przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Na chwilę obecną nie ustalono przyczyny zasłabnięć i złego samopoczucia uczniów – przekazuje Elżbieta Łukasiewicz rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Przypomnijmy: 12 kwietnia 2024 r. do służb ratunkowych płynęło zgłoszenie o zasłabnięciu jednej z uczennic oraz złym samopoczuciu kolejnych uczniów w Zespole Szkół Powiatowych, w budynku na ul. Sadowej. Młodzież skarżyła się na zawroty głowy, wymioty i bóle brzucha.

Pomocy medycznej trzem uczennicom udzielał Zespół Ratownictwa Medycznego. Pozostali uczniowie zostali ewakuowani z budynku.

– Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego zostali wprowadzeni do budynku szkoły w celu sprawdzenia czy wszyscy zostali ewakuowani oraz weryfikacji miernikami wielogazowymi czy nie występują stężenia niebezpiecznych substancji – relacjonował kpt. Piotr Kuligowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP Przasnysz.

Liczna osób uskarżających się na złe samopoczucie rosła. Wówczas podjęto decyzje o zadysponowaniu Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ciechanowa oraz Grupy Ratownictwa Medycznego z Warszawy.

W sumie w związku ze zdarzeniem ewakuowano z budynku szkoły 340 osób, 19 osób wymagało hospitalizacji, a łącznie pomocy medycznej udzielono 40 osobom.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments