Nie zapłacił za noclegi i posiłki. Pomysłowy 62-latek opuścił hotel i zarezerwował miejsce w kolejnym

62-letni mężczyzna, po trzydniowym pobycie w ciechanowskim hotelu usłyszał zarzut oszustwa. Nie zapłacił za nocleg i za posiłki.

 

Nieuiszczenie opłaty za pobyt w hotelu to wyłudzenie świadczenia w postaci mieszkania w nim na szkodę osób prywatnych. Bez względu na wysokość opłaty i długość pobytu w hotelu, zachowanie takie może stanowić przestępstwo określone w art. 286 kodeksu karnego.

– Tak było w przypadku 62-letniego mieszkańca Bielsko-Białej, który po trzydniowym pobycie w jednym z ciechanowskich hoteli zabrał swoje rzeczy osobiste i opuścił zajmowany pokój bez uiszczenia opłaty. Mężczyzna korzystał zarówno z noclegu jak i posiłków. Gdy chciał opuścić hotel okazało się, że nie ma pieniędzy, aby zapłacić. Straty hotelu wynoszą kilkaset złotych – informuje nadkom. Jolanta Bym, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

62-latek nie zamierzał jednak wyjechać.

– Jak ustalili policjanci, mężczyzna zarezerwował pokój na dalszy pobyt w innym ciechanowskim hotelu – dodaje rzeczniczka.

62-latek został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzut oszustwa. Mężczyzna przyznał się do wyłudzenia świadczenia i wniósł o dobrowolne poddanie się karze. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
10 dni temu

Do ciumy go, będzie miał za darmo i bez oszustw.

Konrado
Konrado
10 dni temu
Reply to  Monika

Do ciumy? Do ciupy predzej