Do Bogatego zawitała mławska operetka. Widzowie wyszli zachwyceni

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem po raz kolejny można było obejrzeć spektakl operetkowy. Tym razem było to widowisko zatytułowane „Polska krew” w reżyserii Michała Gogolewskiego. Wykonawcami byli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. A. Krzanowskiego w Mławie.

 

Na widowni pojawiła się Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz, przedstawiciele różnych instytucji działających na terenie gminy, sołtysi, przyjaciele z Pragi Czeskiej Elżbieta i Milan Zajdl, Klub Seniora z Bogatego, a także uczestnicy zajęć świetlicy wiejskiej w Karwaczu i mieszkańcy gminy.

Widowisko przedstawiło losy stojącego na skraju bankructwa hrabiego Bolesława Barańskiego, zwanego przez przyjaciół Bolem, którego chciano ożenić z córką jego chrzestnego, Jana Zaremby.

– Bolo nie chce o tym słyszeć, bo w oko wpadła mu piękna Wanda Kwasińska, primabalerina Opery Warszawskiej, która wraz z matką, Jadwigą, stanowią ekscentryczny duet wymagań finansowych. Pech chce, że Wanda jest narzeczoną hrabiego Bronisława Popiela, dawnego przyjaciela Bola, któremu ten odbijał wszystkie dotychczasowe narzeczone. Popiel szuka zemsty a dowiadując się, że Bolo obraził Zarembę mówiąc, że woli poślubić pierwszą lepszą wieśniaczkę niż Helenę, wspólnie z nią knują intrygę – relacjonuje Gmina Przasnysz.

Operetka sprawiła widzom radość, dostarczając wielu wrażeń, emocji oraz doskonałej zabawy.

– Świetna gra aktorska, śpiew, piękna muzyka i tańce z epoki wszystko to sprawiło, że widzowie mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Cały zespół twórców i wykonawców ma swój udział w sukcesie operetki, czego wyrazem były długie owacje na stojąco oraz pozytywne komentarze widzów po spektaklu – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments