Myslovitz, Extazy i Roxaok gwiazdami Dni Przasnysza 2024

Największa impreza miejska odbędzie się w dniach 8-9 czerwca. Teraz poznaliśmy gwiazdy jakie wystąpią na scenie Dni Przasnysza 2024.

 

Jak poinformowała nas dyrektor Miejskiego Dom Kultury w Przasnyszu, Magdalena Król-Piórkowska – Dni Przasnysza odbędą się w dniach 8 – 9 czerwca. Tradycyjnie już święto miasto odbędzie się na Stadionie Miejskim. Zaplanowano występy lokalnych artystów i gwiazd.

Główną gwiazdą tegorocznych dni będzie zespół Myslovitz – jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach, z inicjatywy Artura Rojka (w 2012 roku odszedł z zespołu, zastąpił go Michał Kowalonek). Zespół ma w swoim dorobku 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak Długość dźwięku samotności, Dla ciebie, My, Chłopcy,  Scenariusz   dla   moich   sąsiadów, Peggy Brown, Z twarzą Marilyn Monroe i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych.

Myslovitz  jest dwukrotnym laureatem MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act, wielokrotnie był nagradzany przez akademię fonograficzną fryderykami, jest również zdobywcą paszportów polityki, Superjedynek, statuetek Yach Film Festival i wielu innych nagród. W 2022 roku zespół  obchodzi  jubileusz  30-lecia  działalności.  Koncerty zespołu myslovitz to prawie dwugodzinne show złożone z przebojów znanych wszystkim od trzech dekad.

Extazy – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance. Zespół powstał w 2009 roku. Liderem i wokalistą zespołu od początku istnienia jest Kamil Chludziński. Wcześniej członkowie zespołu działalność muzyczną wydawali pod nazwą Matrix. Grupa zadebiutowała w 2009 roku, singlem „Smakować będę cię”. Najbardziej znane utwory zespołu to: „Buzi to za mało”, „Dziewczyno idealna”, „Nektar z banana” oraz notowane: „Balujemy dziś w domu” i „Jesteś moją wyśnioną”. Teledyski do utworów „Tylko moja dziewczyna”, „Po uszy zakochany” oraz „Kocham twoje oczy” zostały odtworzone na oficjalnym profilu Extazy na portalu YouTube w sumie ponad sto dwadzieścia milionów razy (stan na wrzesień 2020).

Roxaok – początkująca wokalistka disco polo, która wypuściła już kilka numerów i wciąż pracuje na szerszą rozpoznawalność.

 

ren

guest
24 komentarzy