Niecodzienna akcja służb. Dwa zaginione owczarki utknęły w piwnicy. „Dla takich chwil warto być strażakiem”

Zaginione owczarki wpadły do piwnicy pustostanu i nie mogły się wydostać. Na miejscu pojawiły się służby i właściciele. Jednego psa udało się uratować, drugi piesek niestety nie przeżył.

 

Radość przeplatająca się ze łzami towarzyszyła uczestnikom niecodziennej akcji ratunkowej jaka miała miejsce na terenie gminy Karniewo. Poinformowali o niej strażacy OSP Karniewo w mediach społecznościowych.

„Kolejne zdarzenie z udziałem naszych ratowników, choć z połowicznym sukcesem. Uratowany z opresji wychudzony piesek i uradowani właściciele. Dla takich chwil warto być strażakiem. Tylko szkoda, że jeden piesek nie przeżył” – napisali.

– Otrzymaliśmy informację, że w budynku utknęły dwa psy. Wpadły do piwnicy opuszczonego domu i nie mogły się stamtąd wydostać – relacjonuje nam przebieg zdarzenia oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim, st. kpt. Bartosz Kołodziejski.

Na miejsce udali się strażacy z jednostki OSP Karniewo. Powiadomiono również pracownika gminy i lekarza weterynarii.

– Lekarz weterynarii zawiadomił z kolei właściciela psów, gdyż wiedział, że owczarki były poszukiwane – dodaje nasz rozmówca. Dzięki jego obecności, akcję ratunkową udało się przeprowadzić bardzo szybko. Uratowano jednego psa, niestety drugi owczarek nie żył.

– Właściciela budynku nie udało się ustalić, więc strażacy zabezpieczyli podłogę – wyjaśnia.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments