Mazowieckie wciąż bez marszałka i zarządu – wybory odroczone już po raz drugi

Na piątek, 24 maja przełożono obrady radnych Sejmiku Mazowieckiego. Odroczono je już po raz drugi.

 

Wtorkowa sesja była bardzo krótka. Rozpoczęła się od złożenia wniosku o przełożenie obrad na piątek 24 maja. Radni przegłosowali wniosek i sesję przełożono.

KO i Trzecia Droga mają w Sejmiku większość, mówi się więc, że pewnym wyborem na marszałka jest rządzący już od 24 lat, obecny marszałek Adam Struzik z PSL. Jak informuje „Gazeta Stołeczna”, przerwa w obradach podyktowana jest trwającymi dyskusjami pomiędzy przedstawicielami KO i Trzeciej Drogi, którzy porozumiewają się odnośnie podziału stanowisk w zarządzie województwa.

W trakcie poprzedniej sesji na przewodniczącego sejmiku Mazowsza wybrano Ludwika Rakowskiego (Koalicja Obywatelska). Wiceprzewodniczącym został Konrad Wojnarowski zgłoszony przez Klub Trzeciej Drogi (PSL-Polska 2050). Po wyborach w bieżącym roku do sejmiku dostało się PiS, które zdobyło 21 mandatów, KO – 20, Trzecia Droga – 8, a Lewica i Konfederacja – po 1.

„Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele PSL-Trzeciej Drogi chcą zawiązać koalicje z KO oraz Lewicą. Tymczasem nadal nie są w stanie wybrać zarządu i wiceprzewodniczących sejmiku. Czyżby radni KO-PSL-Trzecia Droga-Lewicy nie potrafili ze sobą współpracować? Za chwilę może mieć do negatywny wpływ na życie mieszkańców Mazowsza, a wtedy będzie to powód do zmartwień” – skomentował w mediach społecznościowych radny nowej kadencji sejmiku mazowieckiego.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments