Policjanci z przasnyskiej komendy zatrzymali włamywaczy. Mężczyźni okradali domy

Zarzuty dotyczące kradzieży i włamań do niezamieszkałych domów jednorodzinnych zaistniałych na przełomie 2023 i 2024 roku na terenie gminy Chorzele i Krzynowłoga Mała usłyszało 2 mieszkańców powiatu łukowskiego. Na ich trop wpadli policjanci z Komisariatu Policji w Chorzelach.

 

Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego trudniło się okradaniem niezamieszkałych domów.

– Na ich trop wpadli policjanci z Komisariatu Policji w Chorzelach, którzy na podstawie analizy zgłoszeń, zabezpieczonego materiału dowodowego oraz szeroko zakrojonych działań operacyjnych wytypowali personalia sprawców i zatrzymali podejrzane osoby – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że 33 i 37-latek na przełomie 2023 i 2024 roku, aż 11 razy dokonali kradzieży i włamań do niezamieszkałych domów jednorodzinnych na terenie gminy Chorzele i Krzynowłoga Mała. Sprawcy kradli wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Począwszy od przyczepki samochodowej, sprzętu elektronicznego, elektronarzędzi, a skończywszy na sprzętach AGD, narzędziach ogrodowych oraz butlach gazowych – relacjonuje rzeczniczka.

W środę (23.04) podejrzani zostali doprowadzeni do przasnyskiej komendy. Podczas realizacji czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli przedmioty, które jak się okazało należały do pokrzywdzonych z terenu gminy Chorzele i Krzynowłoga Mała.

– Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, sprawcy usłyszeli aż 11 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań, za co grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że podejrzani mogli dopuścić się szeregu innych przestępstw. Sprawa może mieć charakter rozwojowy – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
22 dni temu

Bardzo dobrze

Waldemord
Waldemord
22 dni temu

Jakiś facet koło Bricomarche chodził po placu i zaczepiał ,czy nie chce się agregatu prądotwórczego kupić ,facet około 55 lat posiwiałe włosy w okularach korekcyjnych ,czy medycznych , nie wiem jak je nazwać ,ale nie były słoneczne , bluza z kapturem i niby berecik na głowie chodził po parkingu , na pewno kamery coś zarejestrowały