Miejsko – Gminno – Parafialne Dożynki w Zarębach za nami. Wyróżniono rolników

W minioną niedzielę, 3 września 2023r. odbyły się Miejsko – Gminno – Parafialne Dożynki w Zarębach. Wyróżniono rolników, sołtysów i Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego z placu przy OSP w Zarębach do kościoła pw. św. Wawrzyńca. Dziękczynną mszę św. odprawił proboszcz parafii ks. Zbigniew Pruszyński wraz z Arkadiuszem Suchowieckim, sekretarzem arcybiskupa metropolity warmińskiego oraz Andrzejem Sosnowskim, proboszczem parafii Świętego Jana Nepomucena w Wielbarku.

Uroczystość uświetnił występ Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Po mszy wszyscy przenieśli się na plac, gdzie odbyła się dalsza część imprezy i uroczyste dzielenie się chlebem dożynkowym.

Kolejnym punktem było wręczenie pucharów i listów gratulacyjnych wyróżnionym rolnikom z terenu Miasta i Gminy Chorzele. Otrzymali je: Edyta i Robert Niscy – Opaleniec, Jerzy Zyśk – Zaręby, Ewa i Andrzej Nyśk – Zaręby, Dorota i Adrian Wiśniewscy – Grąd Rycicki, Cezary i Beata Koziatek – Rawki, Sylewster Dębski – Poścień Wieś, Monika i Andrzej Garbarczykowie z Krukowa, Monika i Sławomir Rykowscy – Zaręby, Ryszard Topa – Zaręby, Renata i Dariusz Ludwiccy – Rembielin, Magda i Marek Rybaccy – Bugzy Jarki, Sylwia i Artur Dzierzęccy – Niskie Wielkie, Jadwiga i Zbigniew Krzesińscy – Bugzy Płoskie, Łukasz Karpiński – Lipowiec, Katarzyna i Piotr Domżalscy -Zdziwój Nowy, Milena i Piotr Adamscy – Gadomiec Chrzczany, Grażyna i Leszek Tymińscy – Pruskołęka, Bożena i Wojciech Radomscy – Opaleniec, Monika i Zbigniew Oleksik – Grądy Rycickie, Piotr Pupek – Czaplice Wielkie, Agnieszka i Zdzisław Kulesza – Wierzchowizna, Katarzyna Krajewska – Poścień Wieś, Karolina i Michał Kacprzyk – Rzodkiewnica.

Podczas dożynek doceniono także sołtysów i Koła Gospodyń Wiejskich za współpracę i aktywną działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Ogłoszono również wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec i kosz dożynkowy.

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy:

  • I miejsce – Zaręby
  • II miejsce – Bugzy Płoskie
  • III miejsce – Gadomiec-Miłocięta
  • Wyróżnienie: Binduga, Krukowo, Łaz, Dąbrówka Ostrowska, Zdziwój Nowy, Duczymin

Wyniki konkursu na najładniejszy kosz dożynkowy:

  • I miejsce – Poścień
  • II miejsce – Brzeski Kołaki
  • III miejsce – Rembielin

– Zgromadzeni mieszkańcy mogli skorzystać z licznych atrakcji takich jak: zamki dmuchane, stoiska handlowe, stoiska kół gospodyń wiejskich, stoisko promocyjne Urzędu Miasta i Gminy Chorzele. Dla wszystkich zainteresowanych działał Punkt Czystego Powietrza. Uroczystość uświetnił występ utalentowanych wokalistek: Iwony Borkowskiej oraz Ewy Zalewskiej. Na zakończenie odbył się koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chorzel – wylicza urząd.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
23 dni temu

Super, gratulacje dla zwycięzców.

Kalina
Kalina
23 dni temu
Reply to  Anna

A pani burmistrz nie za gorąco ⁷

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu
Reply to  Kalina

A Ty przypadkiem nie masz hemoroidów?