Jakub Matuszewski na IV miejscu w Ogólnopolskim Konkursie Geologicznym

Uczeń przasnyskiego KEN-a osiągnął bardzo wysoki wynik startując w półfinałach Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.

 

W czwartek, 25 kwietnia w Państwowym Instytucie Geologicznym w Warszawie odbyły się zawody półfinałowe Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego pod nazwą „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.

Udział w konkursie wziął także Jakub Matuszewski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu.

– Rywalizacja była bardzo zacięta. W tegorocznych zawodach naszego makroregionu wzięło udział łącznie 65 uczniów szkół średnich z województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Uczestnicy musieli nie tylko napisać pracę na jeden z podanych tematów, ale również rozwiązać trudny test sprawdzający wiedzę geologiczną – relacjonuje przasnyski KEN.

Jakubowi udało się uzyskać bardzo dobry wynik. Szkoła zapewnia, że uczeń wystartuje w kolejnych konkursach. Jego opiekunem był nauczyciel geografii, Marek Rozicki.

– Nasz uczeń został sklasyfikowany na IV miejscu, co jest świetnym prognostykiem przed zbliżającą się Olimpiadą Geograficzną. Kuba, będący uczniem klasy matematyczno-geograficznej na pewno przystąpi do rywalizacji w tych bardzo prestiżowych zawodach. Życzymy powodzenia – dodaje.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments