Blok mieszkalny przy ulicy Wojskowej w Przasnyszu uroczyście otwarty. Posłuży żołnierzom [FOTO]

W czwartek, 24 lutego br. przy ul. Wojskowej w Przasnyszu odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku mieszkalnego, przeznaczonego dla żołnierzy pełniących służbę w garnizonach Przasnysz i Ciechanów.

 

W trakcie oficjalnej uroczystości nie zbrakło przemówień zaproszonych gości, przecięcia wstęgi i poświęcenia budynku. Jako pierwszy klucze do mieszkania odebrał kpt. Damian Kłos z rodziną.

W pięciokondygnacyjnym bloku przy ul. Wojskowej 20 w Przasnyszu powstało łącznie 30 trzypokojowych mieszkań. Zamieszkają w nich żołnierze z przasnyskich jednostek wojskowych: 2. Ośrodka Radioelektronicznego i 18. Batalionu Rozpoznawczego oraz 1. Batalionu Składowania w Ciechanowie. Inwestycję zrealizowano ze środków własnych Agencji Mienia Wojskowego oraz dotacji celowej z budżetu MON, przeznaczonej na cele zakwaterowania Sił Zbrojnych RP.

Każde mieszkanie składa się z przedpokoju, łazienki, wc, kuchni i trzech pokoi. Lokale zostały wykończone „pod klucz”, są wyposażone w biały montaż oraz kuchenki elektryczne z płytą ceramiczną. Mieszkania mają taras lub balkon oraz przypisaną do każdego z nich, zlokalizowaną w piwnicy komórkę lokatorską. W budynku zaprojektowano również dwa lokale na parterze przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

 

Blok ma wszystkie niezbędne przyłącza: elektroenergetyczne, ciepłownicze, telekomunikacyjne, wodociągowe oraz kanalizację sanitarną i deszczową. Zamontowano też wewnętrzną sieć Ethernet oraz RTV. W budynku znajdują się trzy klatki schodowe wyposażone w windy. W piwnicy wydzielono część gospodarczą z komórkami lokatorskimi, rowerownią, suszarnią, pomieszczeniem technicznym i wózkownią. Wjazd na działkę odbywa się od ulicy Wojskowej i dzięki szlabanowi jest ograniczony wyłącznie dla mieszkańców bloku. Przed budynkiem wydzielono też 30 zewnętrznych miejsc parkingowych.

Inwestycja o wartości 10,7 mln zł brutto została sfinansowana z dotacji celowej z budżetu MON oraz środków własnych Agencji Mienia Wojskowego, pozyskanych w drodze sprzedaży zbędnych wojsku nieruchomości, działek i gruntów.

Niestety, jak udało nam się dowiedzieć, AMW na razie nie planuje kolejnych inwestycji w Przasnyszu, ponieważ blok przy ul. Wojskowej pozwoli zaspokoić obecne potrzeby mieszkaniowe żołnierzy, służących w przasnyskim garnizonie.

– W przypadku dalszego rozwoju garnizonu i pojawienia się nowych, większych potrzeb AMW jako rezerwę ma w swoim zasobie inwestycyjną działkę przy ul. Wiejskiej, na której będziemy mogli realizować ewentualne przyszłe inwestycje – przekazała w odpowiedzi na nasze pytania rzecznik prasowy AMW Małgorzata Weber.

 

 

M.Jabłońska/ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymek
Szymek
2 lat temu

Będą mieli chłopaki pod wynajem

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Szymek

dodatek mieszkaniowy na koncie, $ za wynajem, żołd i szafa gra. na alko będzie

Edzio
Edzio
2 lat temu
Reply to  Marek

Jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz , radzę zamilcz ! Głupota w twoim wykonaniu wręcz poraża !

Olka
Olka
2 lat temu
Reply to  Szymek

A niech mają , żal Ci d**ę ściska to idź do wojska też dostaniesz …

Wojtek
Wojtek
2 lat temu

Niebywałe wydarzenie, może jeszcze w TV pokażcie. Jak NovDom oddaje mieszkania dla ludzi to jest cicho a tu pompa i jeszcze ten pajac chlapiący po elewacji, żenada. Przecież lansować się trzeba.

Erodisco
Erodisco
2 lat temu

Przeznaczyć dla wojsk USA

Marek
Marek
2 lat temu

inwestycja powstała z budżetu MON czyli z naszych podatków… czasy biednego żołdaka co kulawy po wojnie mieszkał u rodziców czy w przytułku dawno minęły a nadal pompuje się kasę w lokale? jak dodatek wiejski dla nauczycieli – czasy antka muzykanta dawno minęły. za to matka z trójką dzieci mieszka w zgrzybiałej klicie a za ścianą były mąż pijak bo lokali komunalnych brak.

PoW
PoW
2 lat temu

Za darmo dają mieszkania a ile ludzi czeka z dziećmi na nowy dom

Niusia
Niusia
2 lat temu
Reply to  PoW

Juz nikt nie dostanie żadnych mieszkań komunalnych bo wszystko pójdzie dla ukraińców

A nie J
A nie J
2 lat temu
Reply to  Niusia

Idźcie do pracy a nie tylko „DAJ komunalne mieszkanie”. Biedne matki z dziećmi… Też mi coś!! Też jestem matką, też z dziećmi, ale pracuję!!!! Nie czekam aż ktoś mi DA!!! Jeszcze z moich podatków płacę na te Wasze „daj”!!!!

Olka
Olka
2 lat temu
Reply to  PoW

Nie za darmo . Nikt nie zabronił Ci iść do wojska , zrób maturę i idź się zgłoś każdy jest kowalem własnego losu

iop
iop
2 lat temu
Reply to  Olka

Maturę? Skończyć WAT .

iop
iop
2 lat temu

Bardzo ładny budynek , niech się super Wam mieszka.

Erodisco
Erodisco
2 lat temu

B52 krąży nad Przasnyszem😍

michał
michał
2 lat temu

A od czego są koszary? Cywile mogą tylko pomarzyć od takim prezencie od państwa. Oczywiście z Naszych podatków!

iop
iop
2 lat temu
Reply to  michał

Niech marzą :), a najlepiej jak się wezmą do roboty i sobie kupią ,tak jak wielu

Magda
Magda
2 lat temu

Panowie włodaże- nie wolno przecinać barw narodowych, to zakazane… Najwyższa pora to wiedzieć