W Chorzelach powstanie skwer miejski

Gmina Chorzele pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego 189 633,94 zł na realizację zadania pod nazwą „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w mieście Chorzele”.

 

Zadanie będzie dopełnieniem wcześniej zrealizowanego projektu dotyczącego przebudowy ulic Cmentarnej, Rzemieślniczej i Księżycowej w Chorzelach wraz z budową parkingu przy ulicy Cmentarnej.

– Chcemy, w tej niedawno zmodernizowanej części Chorzel wykorzystać także dotychczas niezagospodarowany, a mający duży potencjał fragment terenu i stworzyć dla mieszkańców skwer miejski, czyli miejsce, gdzie będą mogli spędzić czas na świeżym powietrzu, usiąść, odpocząć i pospacerować w bliskim kontakcie z przyrodą – wyjaśnia Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

Łączna powierzchnia projektowa wynosi około 4 480m2 i znajduje się w sąsiedztwie nowo wybudowanych dróg, chodników oraz parkingu.

– Daje to możliwość pięknego zagospodarowania i utworzenia zgodnie z koncepcją architektów krajobrazu, nowego atrakcyjnego wizualnie i funkcjonalnie parku z zielenią, alejkami, ławkami. Projekt zakłada wykonanie nasadzeń zieleni tj. drzew o obwodzie 12-14 cm,  krzewów, bylin, jak również montaż elementów małej architektury. W parku nie zabraknie również alejek spacerowych – dodaje samorząd.

Nowy skwer ma zapewnić mieszkańcom miejsce do spędzania wolnego czasu, a także integracji i wypoczynku.

– Wszyscy doskonale wiemy, że takie miejsca odgrywają kluczową rolę na obszarach publicznych, zapewniając bardzo potrzebną zieloną przestrzeń i korzyści dla środowiska i lokalnej społeczności. Zieleń ogrodów miejskich spełnia funkcje ekologiczne, zapewnia niezbędne usługi ekosystemowe, takie jak oczyszczanie powietrza, natlenianie, czy filtrację wody – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments