Inwestycje z powiatu przasnyskiego z dofinansowaniem sejmiku

Sejmik Mazowsza przyznał prawie 100 tys. zł na zakup instrumentów muzycznych trzem podmiotom z powiatu przasnyskiego i ponad 68 tys. zł z programu „Mazowsze dla miejsc pamięci 2024” dla miasta oraz gminy Przasnysz.

 

W tym roku samorząd województwa realizuje 22 autorskie zadania i programy wsparcia, w ramach których gminy i powiaty mogą otrzymać dofinansowanie na wykonanie inwestycji ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności.

– Na realizację programów wsparcia przeznaczyliśmy rekordowy miliard złotych. Od początku roku podpisujemy umowy z lokalnymi samorządami, dzięki czemu wiele z inwestycji już się rozpoczęło. Na ostatniej sesji sejmiku rozstrzygnęliśmy kolejne nabory. Tym razem środki pozwolą m.in. na renowację ważnych dla społeczności miejsc pamięci czy edukację zdrowotną – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Rewitalizacja miejsc pamięci i tworzenie nowych

Tu łącznie ponad 68 tys. zł trafi do miasta oraz gminy Przasnysz z regionu ostrołęckiego. Te środki pozwolą na rekonstrukcję i konserwację pomnika św. Rocha w Przasnyszu oraz wzniesienie pomnika członków POW w miejscowości Bogate.

Orkiestry ze wsparciem

Prawie 100 tys. zł zasili orkiestry z dwóch OSP i Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Krzynowłoga Mała z powiatu przasnyskiego.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments