Gmina Chorzele gości stażystkę z Ukrainy, pracownika Rady Gminy Semeniwka

Gmina Chorzele bierze udział w projekcie stażowym  Dobre Zarządzanie, w ramach którego od 23 sierpnia do 6 października gości stażystkę z Ukrainy, pracownika Rady Gminy Semeniwka, położonej w obwodzie żytomierskim.

 

– Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i realizowany w ramach programu U-LEAD with Europe, wielostronnej akcji Unii Europejskiej i jej państw członkowskich: Niemiec, Polski, Szwecji, Danii, Estonii i Słowenii. Gmina nie ponosi w związku z jego realizacją żadnych kosztów – wyjaśnia Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

Głównym celem tego projektu jest  wymiana doświadczeń polskich i ukraińskich samorządów, a także poznanie funkcjonowania polskich samorządów i ich jednostek organizacyjnych oraz nawiązanie długotrwałej współpracy pomiędzy państwami i jednostkami.

 

– Przyjazd stażystów do polskich gmin poprzedził proces rekrutacji oraz przygotowań stażystów do udziału w projekcie obejmujący m.in. liczne szkolenia na temat akcesji Ukrainy do UE, cyklu zarządzania projektami, możliwości finansowania współpracy polsko-ukraińskiej, a także intensywny kurs języka polskiego. W szkoleniach uczestniczyli także przedstawiciele polskich samorządów, pełniących w projekcie rolę mentorów – dodaje urząd.

Opiekę nad stażystką z Ukrainy objęła Beata Olber Pawłowska – kierownik Referatu ds. Inwestycji, zamówień publicznych, funduszy unijnych, ochrony środowiska i rolnictwa.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalina
Kalina
20 dni temu

Przed wyborami trzeba się pokazywać

ukr
ukr
20 dni temu
Reply to  Kalina

Zełenski wściekły, że polskie partie nie wystawiają ukraińskich kandydatów do wyborów w Polszy

Józek
Józek
19 dni temu

Flaga upaińska na, jeszcze ?, polskim urzędzie. A teraz rozpoznanie wewnętrzne ?