15-lecie 1 HDR „Sanitas” w Chorzelach

Minęło 15 lat odkąd w Hufcu ZHP Przasnysz powstała drużyna 1HDR „Sanitas”. Założył ją dh Jacek Bajer. Harcerze z Chorzel postanowili uczcić swoją rocznicę.

 

– Przygotowując się do uczczenia tej rocznicy, przeglądając materiały, dotarło do nas, jak wielu harcerzy i harcerek było zaangażowanych w działanie drużyny. Wszystkim bardzo dziękujemy, ponieważ to dzięki wam, my teraz możemy  przeżywać swoją harcerską  przygodę – informują harcerze.

Pomoc przez te wszystkie lata chorzelskim druhnom i druhom udzielali Aleksandra i Michał Wiśniccy.

– To wieloletni przyjaciele, którym jeszcze raz dziękujemy za te wspólne lata. Dzięki wam mamy możliwość realizowania naszych celów i zdobywania wspaniałych doświadczeń – dodają.

Harcerze z 1 HDR „Sanitas”, aby uczcić rocznicę powstania drużyny postanowili wybrać się do Połoni.

 

– Po drodze pisaliśmy wiersze, dzieliliśmy się wiedzą harcerską, udzielaliśmy pierwszej pomocy i poznawaliśmy losy naszej patronki Inki. Po dotarciu na miejsce dzięki Tomaszowi Panusiowi, strażakowi z OSP Chorzele dowiedzieliśmy się jak gasić pożary i prawidłowo posługiwać się  gaśnicami. Przy tak wysokich temperaturach niezwykle interesująca wydała nam się hydronetka i kurtyna wodna – wspominają.

Tradycyjnie nie zabrakło pląsów i harcerskich tańców, a wieczorem czekał na nich urodzinowy tort. Był to także czas na złożenie przyrzeczenia harcerskiego.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja ja
Ja ja
29 dni temu

Najlepszym duchem harcerzy w Chorzelach to był śp.druch Adam zmarły w 2014r.