Z ostatniej chwili! Samochód wypadł z drogi i uderzył w słup na trasie Przasnysz – Chorzele. AKTUALIZACJA!

Dziś około godziny 14:00 doszło do groźnego wypadku na trasie Przasnysz – Chorzele na wysokości miejscowości Rycice. Samochód osobowy, najprawdopodobniej podczas manewru wyprzedzania, wypadł z trasy i uderzył w słup energetyczny.

Jak przed chwilą poinformowali nas świadkowie zdarzenia, biorąca w nim udział kobieta opuściła pojazd o własnych siłach. Mężczyzna musiał zostać wyniesiony z auta. Prawdopodobnie doznał poważnych obrażeń kończyn dolnych. Został on natychmiast przewieziony do szpitala w Przasnyszu. Auto biorące udział w wypadku to alfa romeo na tablicach z powiatu szczycieńskiego.

 AKTUALIZACJA

Jak przed chwila poinformowała KP PSP Przasnysz w zdarzeniu brały udział 3 auta, z czego jedno oddaliło się z miejsca wypadku. Poniżej oficjalny komunikat:

„14 października bieżącego roku około godz. 13:55 doszło do zdarzenia na drodze krajowej w którym udział brały trzy samochody osobowe w miejscowości Czaplice-Furmany gm. Chorzele.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, ratownicy zespołu ratownictwa medycznego udzielali pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym. Pojazd Alfa Romeo na skutek zdarzenia wypadł z jezdni na pole po czym uderzył w słup energetyczny łamiąc go, natomiast Mazda stała na jednym pasie jezdni, a trzeci nieustalony samochód oddalił się z miejsca wypadku. Dwoma uszkodzonymi pojazdami podróżowało łącznie pięć osób.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (zamknięcie jednego pasa drogi krajowej, zablokowaniu taśmą ostrzegawczą dostępu do przewróconego słupa i zerwanej linii energetycznej), odłączeniu instalacji elektrycznej w uszkodzonych autach.

Trzy osoby podróżujące samochodem Alfa Romeo zostały zabrane do szpitala dwoma karetkami pogotowia w celu szczegółowego sprawdzenia ich stanu zdrowia. Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze prowadziła Policja.

Podczas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej nr 57 odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód Alfa Romeo Giulietta oraz prawe lusterko w samochodzie osobowym Mazda 5.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne KSRG: Chorzele, Rycice.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments