Wbrew sądowemu zakazowi, bez karty kierowcy i licencji przewoźnika – 33-letniemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności

Patrol grupy SPEED, podczas kontroli zatrzymał kierującego ciężarówką, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Jak się okazało, był to początek poważnych kłopotów kierowcy, który dopuścił się przestępstwa i licznych wykroczeń z Ustawy o transporcie drogowym.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek rano. Patrol, nadzorujący ruch zauważył kierującego ciągnikiem siodłowym renault z naczepą, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 19 km/h.

– 33-letni kierowca, mieszkaniec Płocka, został ukarany mandatem w wysokości 200 zł oraz 3 punktami karnymi – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

– Prowadzący kontrolę policjanci ustalili, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kat. C+E, wydany kilka miesięcy temu przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy. Za przestępstwo to grozi kara do 5️ lat pozbawienia wolności. Ponadto kierowca nie posiadał karty zalogowanej w tachografie cyfrowym i jak oświadczył interweniującym policjantom, nigdy takiej karty nie posiadał. Nie okazał także wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika lub licencji – dodaje.

– Za nierejestrowanie za pomocą tachografu, na karcie kierowcy wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy, przebytej drogi, kierujący ciężarowym renault z naczepą został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł. Stracił także prawo jazdy w siedmiu kategoriach – dodaje rzeczniczka.

O ujawnionych wykroczeniach z Ustawy o transporcie drogowym, powiadomiony zostanie Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu, który przeprowadzi dalsze czynności. Postępowanie, dotyczące przestępstwa niestosowania się do zakazu sądowego, prowadzi mławska komenda policji. 33-letniemu kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Boguś
Boguś
24 dni temu

Zlicytować my ciężarówkę, a jak to szefa to też zlicytować. Przestępca jeden

Stanley
Stanley
24 dni temu

A gadał chociaż po polsku czy uk….insku?