Chorzele wzbogaciły się o nowe miejsce rekreacji [FOTO]

8 maja oficjalnie odebrany został skwer mieszczący się u zbiegu ulic Cmentarnej, Rzemieślniczej i Księżycowej w Chorzelach.

 

– Po części inwestycyjnej w tym fragmencie miasta przyszedł czas na elementy dodatkowe. Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego i środkom własnym stworzyliśmy nowy skwer miejski. Powstało więc miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli spędzić czas na świeżym powietrzu, usiąść i odpocząć – informuje Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach.

Łączna powierzchnia skweru wynosi około 4 480m2. Pojawiła się tu nowa zieleń miejska, alejki i ławki. – Łącznie zleciliśmy posadzenie przeszło tysiąca roślin. Na tę liczbę składa się kilkadziesiąt młodych drzew, a także zestawy rozmaitych krzewów i bylin – przekazuje urząd.

Całkowita wartość zadania, zaplanowanego jeszcze w 2023 roku, wyniosła 360 795,58 zł. Z Samorządu Województwa Mazowieckiego pozyskaliśmy dokładnie 189 633,94 zł. Środki pochodziły z programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

– W tej kadencji zamierzamy realizować kolejne zielone inwestycje. Tym razem jednak już z mniejszym kosztem finansowym gminy, a znacznie większym zaangażowaniem mieszkańców. W ten sposób damy sobie szansę współtworzenia przestrzeni wokół nas jednak bez angażowania tak wielkich wydatków z budżetu gminnego – zapowiada Urząd.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
7 dni temu

I ładnie Skwer 79 lecia zakończenia II wojny i zwycięstwa nad nazistowskiego Niemcami. Tylko wtedy polska flaga zakłopotała nad Berlinem

Ja
Ja
7 dni temu

Tyle ławek i ani jednego kosza …

P-sz
P-sz
6 dni temu

ok. tylko młode drzewa nie dają cienia i zanim urosną będzie tam w lato patelnia

Konrad
Konrad
6 dni temu

Tyle ławek 0 koszy XDDDDD gratuluję pomysłu

Papirus
Papirus
6 dni temu
Reply to  Konrad

A po co Kosze? Śmieci to się w domu zostawia