Pogromca z Ciechanowa – branżowy portal o egzaminatorze WORD. Oblewa 97 proc. zdających na prawo jazdy

Portal informacyjny brd24.pl zajmujący się szeroko rozumianym bezpieczeństwem ruchu drogowego opisał przypadek egzaminatora z Ciechanowa, który oblewa aż 97 proc. zdających.

 

„W Ciechanowie na prawo jazdy osobówką zdaje 30-40 proc. kursantów. Chyba, że mają pecha i wylosowują jednego egzaminatora. Ten oblewa prawie każdego. Zwróciła na to uwagę nawet kontrola z Urzędu Marszałkowskiego. Jednak i nadzór i dyrektor WORD są bezsilni” – przekazuje portal brd24.pl.

Dziennikarz Łukasz Zboralski informuje, że w porównaniu z innymi krajami Europy, w Polsce egzamin na prawo jazdy zdać jest bardzo trudno. „Gdy w Niemczech egzamin za pierwszym podejściem zdaje 70 proc. kursantów, to nad Wisłą średnio zaledwie co trzeci” – przekazuje i dodaje, że czasem zdanie egzaminu jest prawie niemożliwe. Wystarczy bowiem trafić na „wyjątkowego” egzaminatora.

Taki, zdaniem redakcji, pracuje w Ciechanowie. Jego statystyki zdawalności porażają. „Kto przychodzi do tamtego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i musi wsiąść z nim do pojazdu, w zasadzie musi już pogodzić się z porażką”. Portal przytacza statystyki zdawalności egzaminu praktycznego na kategorię B (samochody osobowe) w ciechanowskim środku za pierwszy kwartał tego roku. Średnia zdawalność w WORD wynosiła: w styczniu – 35,18 proc.; w lutym – 31,48 proc.; w marcu – 32,43 proc.

U niektórych egzaminatorów zdaje 40-50 proc. kursantów, u innych 30-40 proc., rzadziej 20-30 proc. „Jest jednak jeden egzaminator, u którego odsetek pozytywnych egzaminów jest… jednocyfrowy. W styczniu egzamin na prawo jazdy u niego zdało 6,19 proc. kursantów. W lutym zdało 3,19 proc., a w marcu – 3,49 proc. To statystyka szokująca. 97 proc. podchodzących do egzaminu u tego pracownika odchodzi z kwitkiem i musi zaplanować sobie kolejną próbę” – czytamy.

Sytuacja ta tłumaczona jest przez rozmówców portalu na różne sposoby.

– To osoba, na którą w tym ośrodku polowano. Być może dlatego robi wszystko zgodnie z instrukcją, bo obawia się egzaminować inaczej niż ściśle z przepisami – przekonuje Radosław Banaszkiewicz, szef Solidarności 80′ egzaminatorów.

„Podczas kontroli w I półroczu 2024 r. zauważono problem dysproporcji pozytywnych wyników egzaminów praktycznych na kategorię B u jednego z egzaminatorów. Podczas czynności kontrolnych przeprowadzono rozmowę z dyrektorem oraz sporządzono pisemny protokół i sformułowano pisemne zalecenia pokontrolne dotyczące sposobu egzaminowania przez egzaminatora, u którego stwierdzono rażąco niską zdawalność” – informuje z kolei brd24.pl Marta Milewska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

ren

Źródło brd24.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca - amator
Kierowca - amator
6 dni temu

Temu człowiekowi pewnie się przewidziało, że jest najmądrzejszy na świecie a reszta to idioci. Moim zdaniem jest psychopatą albo łapownikiem. Przepisy ruchu drogowego to na pewno nie jest fizyka kwantowa a umiejętność jazdy samochodem to na pewno nie jest umiejętność latania F16. Nie powinien tego typu człowiek być dopuszczony do egzaminowania i tyle w tym temacie.

Bronisław
Bronisław
6 dni temu

Nie ma co się dziwić tak niskiej zdawalności. Poziom wyszkolenia dzisiejszej młodzieży jest porażająco niski, widać to po statystykach wypadków

Margo
Margo
6 dni temu
Reply to  Bronisław

Bronuś , Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Chyba, że Ty jesteś tym egzaminatorem.

Tymczasowa mieszkanka niemiec
Tymczasowa mieszkanka niemiec
6 dni temu

W Niemczech prawo jazdy kosztuje 3 tys euro, więc podchodzą tylko ci co muszą. Niewiele osób stać na poprawki więc podchodzą do tego bardziej odpowiedzialnie. A polska młodzież… Podchodzi jak do wszystkiego…

Izka
Izka
6 dni temu

Dla niemca 3000 euro to tyle co dla nas 3000zł,a u nas właśnie tyle mniej więcej kosztuje kurs także odpuść te swoje mądrości

Mucha
Mucha
6 dni temu
Reply to  Izka

dokładnie, „tymczasowa” chciała zszokować 3tys ojro a tam to za 1500e nie ma kto pracować…

Grzegorz Kraszewski
Grzegorz Kraszewski
5 dni temu

Głupia kur**

Mucha
Mucha
6 dni temu

a kiedy testy psychologiczne szanownej „kadry” word? byłych kulsonów na emkach?

Adri
Adri
6 dni temu

Dziwne że jeszcze na wózku nie jeździ

Szczepan
Szczepan
6 dni temu

Jak się umie jeździć to każdy zda za pierwszym razem. Jeśli ktoś nie zdaje to wina leży po jego stronie, bo jechał nie prawidłowo, a nie egzaminatora. Jeżeli ktoś sie dobrze przygotuje to powinien zdać z każdym egzaminatorem. Pozdrawiam

Egzaminator
Egzaminator
3 dni temu
Reply to  Szczepan

Gów … prawda, można jeździć bardzo dobrze a jak się trafi na takiego idiote to pozamiatane bo zawsze coś mu się nie spodoba i dojebie się w sposób nierejestrowany przez kamery, np: co do nieprawidłowej odległości od krawężnika przy parkowaniu. I z mendą nie wygrasz chyba że szelest banknotów usłyszy. Moim zdaniem koleżka do wnikliwej analizy i z akcjami podpuszczającymi.

gość
gość
19 godzin temu

Mnie zastanawia jedno. Dlaczego mieszkańcy Ciechanowa i okolic pozwalają tak rypać na kasę oraz poniżać siebie i swoje dzieci. Przecież wystarczyłoby kilka dni z rzędu pojeździć za tym egzaminatorem, żeby zgromadzić dowody wystarczające na zwolnienie go i postawienie zarzutów.