Trwa remont Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu [FOTO]

Trwa remont Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu. Przybędzie miejsc parkingowych i pojawi się winda dla osób z niepełnosprawnościami. Zmieni się także otoczenie szkoły.

 

Korzystając z okresu wakacyjnego i przerwy od nauki w Medycznej Szkole Policealnej w Przasnyszu przeprowadzany jest gruntowny remont. Ten zakończy się jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku.

– Powiększamy parking, ponieważ przy szkole na całej ulicy Szpitalnej z miejscami do zaparkowania auta zawsze jest kłopot.  W pobliżu szkoły znajduje się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do której przyjeżdża sporo petentów – mówi nam dyrektor szkoły Zenon Szczepankowski.

– Rozebraliśmy też stare garaże, które nie były użytkowane przez prawie 20 lat. Należały jeszcze do Meditransu. Podwórko przyłączyliśmy do szkoły i teraz musimy jeszcze je zagospodarować – dodaje nasz rozmówca.

 

Po remoncie zagospodarowana zostanie cała woda opadowa.

– Cała deszczówka z placu i z dachu trafiać będzie do zbiorników, a potem wykorzystywana będzie do celów gospodarczych i komunalnych. Przy szkole od zewnątrz zostanie zainstalowana również winda dla osób z niepełnosprawnościami. Dostosowane zostaną także do potrzeb tych osób łazienki – wyjaśnia dyrektor.

Remont i modernizacja szkoły pochłonie 2 mln zł z Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Przypomnijmy także, że wkrótce realizowany będzie wspólny projekt Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu i Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu „SPA – Strefa Pasji i Aktywności”, który został wybrany w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnego i innowacyjnego miejsca relaksu, spotkań rozwijających pasje i aktywność mieszkańców Przasnysza i regionu, a także kreatywnych zajęć edukacyjnych. Projekt będzie polegał na aranżacji i wyposażeniu przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej budynku przy ul. Szpitalnej 10 w Przasnyszu, mieszczącym Medyczną Szkołę Policealną oraz Bibliotekę Pedagogiczną.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
1 miesiąc temu

Widzę nawierzchnię parkingu przepuszczalną dla wody opadowej, zbiornik na deszczówkę. Nowoczesność w domu i w zagrodzie!

Krzych
Krzych
1 miesiąc temu

Bardzo dobry Gospodarz. Panie Szczepankowski, jestem pełen podziwu. Gratuluję 👏

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 miesiąc temu

Jaka firma jest wykonawcą?