Rozpoczęto projektowanie dwóch nowych rond w Przasnyszu.

Do końca marca ma powstać wstępna koncepcja budowy dwóch rond przy drodze krajowej nr 57 w Przasnyszu. Z punktu widzenia kierowców rozwiążą one problem korków w mieście w dwóch newralgicznych punktach. Chodzi o skrzyżowanie drogi krajowej nr 57 z ulicą Orlika oraz z ulicą Świerczewo i Zawodzie.

W sprawie budowy wspomnianych rond zabiegi czyniono od dawna. Była już nawet obietnica ich budowy, która ze względu na brak ofert w przetargach, nie została przez GDDKiA zrealizowana. A temat rond w Przasnyszu wciąż powraca. Ich brak jest szczególnie uciążliwy w godzinach porannych, kiedy wielu mieszkańców naszego miasta udaje się do pracy czy odwozi swoje pociechy do szkół i przedszkoli. Droga krajowa jako droga z pierwszeństwem blokuje pojazdy na drogach podporządkowanych, które są po prostu drogami wyjazdowymi z północnych osiedli miasta. Wkrótce ma się to zmienić.

Wraz z nastaniem nowych władz powiatowych problem ma zostać ostatecznie rozwiązany. Od początku kadencji starosta, angażując parlamentarzystów zabiegał o to, by sprawa ronda ruszyła z miejsca. Problemy, których nie potrafiono rozwiązać zmierzają właśnie do szczęśliwego finału. Po remoncie mostu i odcinka drogi 57 w mieście Przasnysz, GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na wykonanie projektu nowych ronda. Projekty zgodnie z umową mają być wykonane Googdo połowy 2021 roku. Po ich wykonaniu rozpisany zostanie przetarg na budowę dwóch rond. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki interwencji starosty rząd zabezpieczył na ten cel środki budżetowe. Być może już w przyszłym roku zobaczymy początek prac budowlanych związanych z rondami w Przasnyszu – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.


 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
4 lat temu

A powiat napisał, że te ronda będą już gotowe w tym roku. Trochę się pomylili.

Marek
Marek
4 lat temu

Zaraz, zaraz, projekt będzie gotowy do połowy 2021 roku? Stadion Narodowy projektowali 8 miesięcy, a tu na 2 proste ronda ktoś potrzebuje ponad rok? To jakiś żart jest?

Majka
Majka
4 lat temu
Reply to  Marek

Faktycznie ze strony starostwa zniknęła poprzednia informacja o rondach. Ze strony starosty również.

Edek
Edek
4 lat temu
Reply to  Marek

😀 może muszą najpierw rozpisać przetarg na projektanta, projektant na podwykonawców a przed tym wszystkim będzie rozpisany przetarg od przetargu 😉
Te ronda zaczynają się robić jak basen w Przasnyszu 😉 Oby nie doszli do wniosku że lepiej będzie je przesunąć do Chorzel ;P

Grzechu
Grzechu
4 lat temu

Strach się bać! Komentujący chyba nic nie robią, tylko całymi śledzą wpisy na oficjalnych stronach, ten usunął, ten dodał, a tamten zmienił trzy litery w piątej linijce 😀

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Grzechu

To się bój! Ja się po prostu dziwię, jakim cudem projekt ma być gotowy w połowie 2021,skoro mamy początek 2020? Nie dziwi Cię to? Mnie dziwi. I pewnie podobnie każdego, kto próbuje około 15.30 wyjechac z Zawodzia albo Świerczewa.

adam malysz
adam malysz
4 lat temu

po chuj kurwa 5 rond w miescie