Przasnyski MDK zaprasza na spektakl „Cyberprzestrzeń” i film „Za magicznymi drzwiami”

Miejski Domu Kultury w Przasnyszu zaprasza mieszkańców miasta i powiatu przasnyskiego na spektakl „Cyberprzestrzeń” oraz film „Za magicznymi drzwiami”.

 

W najbliższy czwartek, 21 września o godz. 17.00 na terenie zielonym za kościołem farnym w Przasnyszu odbędzie się spektakl „Cyberprzestrzeń” w wykonaniu Teatr Bajaderka.

Kolejnego dnia, 22 września o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury w Przasnyszu zaprasza na ostatnie już w tym sezonie kino plenerowe i pokaz filmu „ Za magicznymi drzwiami”.

Wydarzenia są finansowane przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu w ramach projektu „Teatr i Kino z rodziną”.

O spektaklu:

Poznajcie dwie zaprzyjaźnione ze sobą chmury! Panna Och-Chmurka jest duszą towarzystwa. Uwielbia poznawać świat, podróżować oraz czytać ciekawe książki. Z kolei Pan Obłoczek jest zwolennikiem spędzania czasu przy komputerze i grania na konsoli. Bohaterowie wspólnie zauważają, że świat staje się mniej kolorowy, a podwórka i huśtawki zarastają betonem. Czy to jakiś kataklizm opustoszył ziemię? Nie! To komputery, komórki i tablety wciągnęły wszystkich… do Internetu! Zamknięci w czterech ścianach, za VR-owymi goglami, ludzie przeżywają przygody w wymyślonych krainach, zapominając o prawdziwym życiu.

Dzieci na własne oczy zaobserwują jak może wyglądać świat, kiedy nadużywa się nowych technologii, a zapomina o relacjach z rodziną i przyjaciółmi. Zobaczymy dlaczego warto dziś rozwijać swoją wyobraźnię oraz w jakiej rzeczywistości lepiej przebywać:  wirtualnej czy realnej?

Film „Za magicznymi drzwiami”

Jest to film fantastyczny, którego światowa premiera odbyła się w marcu 2023 roku. Paul Carpenter jest praktykantem w enigmatycznej firmie w Londynie, zatrudniającej unikalnych liderów, w tym CEO, który planuje zrewolucjonizować prastary świat magii, wykorzystując nowoczesne metody biznesowe.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments