Gmina Chorzele. Straż interweniowała w Niskich Wielkich

Po raz kolejny w tym sezonie grzewczym strażacy z powiatu przasnyskiego interweniowali przy pożarze sadzy kominowej w budynku mieszkalnym. Do zdarzenia doszło 11 stycznia w miejscowości Niskie Wielkie.

 

W czwartek, 11 stycznia o godz. 19.30 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Niskie Wielkie.

Na miejsce akcji zadysponowano jeden zastęp OSP KSRG Chorzele oraz specjalistyczny podnośnik hydrauliczny z JRG Przasnysz.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia, ratownicy wygasili piec centralnego ogrzewania i ugasili palące się sadze przy pomocy gaśnicy proszkowej – informuje kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu.

Po ukończeniu działań gaśniczych strażacy sprawdzili pomieszczenia wykrywaczem wielogazowym na obecność dwutlenku węgla.

Działania straży pożarnej trwały około 2 godzin. To kolejny w tym miesiącu pożar sadzy kominowej.

Strażacy przypominają o obowiązku czyszczenia nie tylko pieca, ale i przewodów dymowych.

– W okresie jesienno – zimowym spalamy znacznie więcej węgla, drewna itp.. Nieczyszczenie kominów co 2 – 3 miesiące może prowadzić do nagromadzenia się dużych ilości sadzy w przewodach kominowych oraz spowodować zapalenie się sadzy w przewodzie dymowym. Pożary sadzy często doprowadzają do rozszczelnienia przewodów kominowych, co w konsekwencji może doprowadzić do zapalenia się elementów palnych więźby dachowej i poszycia – przypomina KP PSP w Przasnyszu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments