„Edukacja – Segregacja”. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz zakończyło projekt [FOTO]

Zakończyła się realizacja projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz pod nazwą „Edukacja – Segregacja”. Na ostatnim spotkaniu uczniowie z Nowej Krępy poznawali zasady segregacji, a także otrzymali upominki.

 

Pod koniec listopada odbyły się ostatnie spotkania związane z projektem realizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz  – „Edukacja – Segregacja”, który odpowiada na problem zanieczyszczeń środowiska oraz jego szkodliwego oddziaływania na zdrowie ludzi.

Projekt był skierowany do uczniów szkół podstawowych w gminie Przasnysz. W jego ramach przeprowadzono zajęcia teoretyczne i praktyczne.

– Podczas części teoretycznej uczniowie poznali zasady segregacji śmieci, wartość ukrytą w odpadach, produkty powstałe po recyklingu, czym są elektrośmieci i jak z nimi postępować. Ponadto zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce energii odnawialnej. W części praktycznej przeprowadzono ćwiczenia, jaki odpad wrzucić, do którego pojemnika i o jakim kolorze – informuje stowarzyszenie.

Ostatnie z planowanych spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie. W ramach projektu stowarzyszenie zakupiło dla szkoły kosze do selektywnej segregacji odpadów i ekologiczne upominki dla uczestników zajęć

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments