Remont mostu na Piłsudskiego w Przasnyszu wydłuży się. Do kiedy potrwa?

Pod koniec lipca rozpoczął się remont mostu znajdującego się w ciągu ulicy Piłsudskiego w Przasnyszu. Ruch odbywa się wahadłowo. Do kiedy potrwają utrudnienia?

 

Trwa remont obiektu mostowego usytuowanego pomiędzy dwoma rondami: rondem kpt. Pil. Kazimierza Dudzińskiego, a rondem Rzemieślników Przasnyskich. Most jest konstrukcją trzyprzęsłową. Składa się z żelbetowej ramy oraz dwóch wsporników.

Na drodze wdrożono czasową organizację ruchu. Auta osobowe mogą korzystać z zalecanych objazdów drogami miejskimi, gminnymi. O utrudnieniach informują tablice ustawione na wlotach do Przasnysz na DK57 oraz DP w kierunku Leszna. Most nie został całkowicie wyłączony z ruchu, jednak obowiązuje ruch wahadłowy, a w godzinach szczytu, celem minimalizacji utrudnień ruch jest sterowany ręcznie.

W ramach prac remontowana jest część obiektu inżynierskiego, wymieniana balustrada oraz nawierzchnia na moście i jego dojazdach.

Pierwsze informacje wskazywały, że prace zakończą się przed końcem września 2023r. Jak udało nam się dowiedzieć remont może się wydłużyć.

– Wykonawca zakończy prace przed końcem października  – poinformowała Małgorzata Tarnowska, główny Specjalista Pion Dyrektora Oddziału, komórka ds. komunikacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
2 miesięcy temu

Tempo adekwatne do prędkości rozwoju naszego miasta czyli żółwie. Od połowy wakacji nie są w stanie zrobić małego kawałka drogi. Masakra

Kalina
Kalina
2 miesięcy temu
Reply to  Wyborca

A co nie odzywa się pewien pan, uskok wyczuwalny na zrobionym moście, dwie osoby do kierowania ruchem ,a trzy pracujące więc I opóźnienie musi być

Zainteresowana
Zainteresowana
2 miesięcy temu
Reply to  Wyborca

Ale tego mostu nie robi miasto …

kierowca
kierowca
2 miesięcy temu

nie no nie jest źle, kwestia, czy oprócz remontu mostu GDDKiA zamierza też wymienić nawierzchnię pomiędzy rondami, chociaż na wyremontowanej części mimo świeżego remontu i tak czuć uskok…
kolejne remonty to sugerujemy nasze piękne przejazdy kolejowe: szosa ciechanowska, leszno i przemysłowa bo można zęby stracić… a najlepiej to wyciąć te tory albo zalać asfaltem

Kierowca
Kierowca
2 miesięcy temu

Od godziny 10 kompletny paraliż jak działają światła z obydwu stron pali się czerwone światło.

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
2 miesięcy temu

Sami specjalistów mostowców mamy na tym forum…. myślę, że tempo jest akceptowalne

Jan
Jan
2 miesięcy temu

Niespełna dziewięć godzin potrzebowali chińscy robotnicy na wybudowanie od podstaw stacji kolejowej.