Powstanie Styczniowe na Północnym Mazowszu – wernisaż wystawy już 27 października

Muzeum Historyczne w Przasnyszu wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej zaprasza mieszkańców na wernisaż wystawy pod tytułem „̲Powstanie Styczniowe na Północnym Mazowszu”. Wernisaż odbędzie się 27 października o godzinie 12.00.

 

Zwiedzający będą mieli możliwość zgłębienia historii powstania styczniowego, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych aspektów zrywu.

– Na serii fascynujących tablic, przedstawione będą sylwetki lokalnych bohaterów powstania oraz miejsca z Przasnysza i okolic, które odegrały ważną rolę w dążeniu do niepodległości w 1863 roku. Dodatkowo, kolejne plansze ukażą grafiki i ryciny z epoki, przybliżając atmosferę tamtych czasów, a także zaprezentują unikalną broń używaną przez powstańców. Niezwykła podróż w głąb historii pozwoli zrozumieć ducha walki o wolność w lokalnym kontekście – informuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

– Dodatkowo, aby zwiększyć atrakcyjność wystawy dla jej zwiedzających, stworzyliśmy wyjątkowy katalog towarzyszący. Zawiera on nie tylko fotografie uzbrojenia używanego przez uczestników Powstania Styczniowego, ale także prezentuje pasjonujące opisy bitew, postaci dowódców oraz ważne miejsca związane z  historycznym wydarzeniem. Jest to doskonałe źródło wiedzy i inspiracji dla wszystkich zainteresowanych historią oraz patriotyzmem – czytamy.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments