Trwa przebudowa drogi w Łaniętach. Powiat Przasnyski realizuje kolejną inwestycję w ramach programu Polski Ład

Powiat Przasnyski rozpoczął realizację kolejnej inwestycji – przebudowę drogi w Łaniętach. Na ten cel samorząd pozyskał 2 010 496,79 zł dofinansowania z programu Polski Ład . Całkowity koszt zadania to 2 109 843,45 zł.

 

– Rozpoczęto prace związane z modernizacją drogi powiatowej 3216 W Janowo – Mchowo w miejscowości Łanięta, która zyska nową nawierzchnię, umocnione pobocza i oświetlenie skrzyżowań, co poprawi jej standard i bezpieczeństwo – informuje Powiat Przasnyski.

Przewidywany termin zakończenia prac to 15 sierpnia 2024 r. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

– Przeznaczony do przebudowy odcinek drogi powiatowej 3216 W (Janowo) gr. woj. – Mchowo znajduje się w Łaniętach i obejmuje ok. 1 km fragment od skrzyżowania z drogą do Moraw Wielkich w kierunku Przasnysza. Inwestycja będzie polegała na dostosowaniu drogi do standardów klasy Z i ułatwi połączenie z drogą krajową nr 57 – dodają.

Dzięki przebudowie tego odcinka droga uzyska odpowiednią szerokość oraz zostaną umocnione pobocza. Powiat Przasnyski zamierza także przebudować skrzyżowania z drogami gminnymi oraz je oświetlić i odwodnić.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Prawilny Przasnyszanin
Prawilny Przasnyszanin
13 dni temu

Firma która to wykonuje to lewusy ktorzy układają się że starostami. Robili w jednej wsi, zdjeli humus na poboczu i zagescili, to rowerzysta już nie przejedzie, skrobali asfalt tylko popękał przez ich robote. Niby zageszczenie kilkanaście cm, a kładli na humor aby trawę przykryć. Oby tak dalej, jak ktoś powiedział w innym temacie oczywiscie w komentarzu, jest i teraz TOLDI. Powiedzial prawde