17 czerwca rusza rekrutacja w Medycznej Szkole Policealnej w Przasnyszu

Nabór prowadzony będzie na wiele kierunków, które przasnyski Medyk ma w swojej ofercie od dawna. Jak co roku, tak i teraz, nie zabraknie też nowości.

 

– Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy postanowiliśmy wystąpić z wnioskiem o zgodę na kształcenie w dwóch, nowych dla nas kierunkach: Florysta oraz Technik sterylizacji medycznej. Dopełniliśmy wszelkich formalności i już dziś możemy ogłosić, że planujemy utworzenie dwóch nowych klas wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Oferta jest interesująca, kształcenie odbywa się w formie zaocznej (średnio co drugi weekend w godzinach 8-16) i trwa jedynie rok. Wyjście z propozycją kształcenia w tych zawodach podyktowane było także licznymi zapytaniami i sugestiami naszych słuchaczy, absolwentów i sympatyków – informuje szkoła.

Praca florysty polega na pracy z roślinami, ale nie tylko. W programie nauczania przeważają treści dotyczące ogólnie pojętego dekorowania oraz komponowania stylizacji florystycznych – od bukietów, aż po wieńce czy wianki.

– Planujemy niezwykle atrakcyjne zajęcia praktyczne, które prowadzone będą przez doświadczonych florystów, na co dzień pracujących w zawodzie bądź kierujących kwiaciarniami. Technik sterylizacji medycznej to z kolei kierunek, na którym słuchacze będą poznawać i uczyć się, jak prawidłowo przeprowadzać procesy sterylizacji, dezynfekcji – głównie instrumentarium medycznego i kosmetycznego, używanego w szpitalach, gabinetach stomatologicznych, kosmetycznych czy salonach fryzjerskich. Zgodnie z aktualnymi przepisami ww. placówki mają obowiązek odpowiedniego przygotowywania narzędzi wielokrotnego użytku do każdego zabiegu czy operacji, a na rynku pracy brakuje osób, które posiadają ściśle kierunkowe wykształcenie w tym zakresie – przekazuje placówka.

Wśród kierunków planowanych na nowy rok szkolny nie zabraknie także kierunków flagowych tj.: Technik farmaceutyczny, Technik masażysta, Opiekun medyczny, Technik usług kosmetycznych, Technik bezpieczeństwa i higieny pracy, Technik archiwista oraz pozostałych: Technik elektroradiolog, Technik elektroniki i informatyki medycznej, Technik administracji (z bonusem w postaci kursu doskonalącego z zakresu rejestracji medycznej), Terapeuta zajęciowy, Asystent osoby niepełnosprawnej czy Opiekun osoby starszej.

– Warto podkreślić, że niewątpliwym atutem Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu jest fakt, że jest to szkoła całkowicie bezpłatna – bez czesnego czy opłat wpisowych bądź rekrutacyjnych. Posiadamy nowoczesną, stale modernizowaną bazę dydaktyczną oraz wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Dajemy możliwość szybkiego kształcenia, które kończy się przystąpieniem do państwowego egzaminu zawodowego oraz uzyskaniem dyplomu, który potwierdza zdobyte kwalifikacje i jest honorowany na terenie Unii Europejskiej.

– Ofertę kształcenia kierujemy do osób pełnoletnich, posiadających wykształcenie średnie. Nie wymagamy matury i nie stosujemy ograniczeń wiekowych. Naszymi słuchaczami są osoby młode, tuż po ukończeniu szkoły średniej, jak i nieco starsze – często pracujące zawodowo lub po studiach, które postanowiły się przekwalifikować lub zdobyć nowe umiejętności – informuje szkoła.

Szkoła gwarantuje przyjazną atmosferę, doskonale wyposażone klasopracownie. Co należy zrobić, by stać się słuchaczem przasnyskiego Medyka?

– Wypełnić podanie (dostępne na stronie https://medykprzasnysz.pl/rekrutacja/ lub w sekretariacie szkoły), dołączyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz dwa zdjęcia legitymacyjne. Komplet dokumentów należy złożyć w sekretariacie szkoły i odebrać skierowanie do lekarza medycyny pracy celem uzyskania zaświadczenia o braku przeciwskazań do nauki na danym kierunku. Gotowe zaświadczenie należy dostarczyć do szkoły i czekać na rozpoczęcie roku szkolnego.

Słuchacze kierunków dziennych i stacjonarnych mogą ubiegać się o miejsce w internacie szkolnym. Noclegi i wyżywienie oferujemy bezpłatnie dla osób o niskich dochodach.

 

Dane teleadresowe:

Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu

Ul. Szpitalna 10, 06-300 Przasnysz

Tel. 756 30 51

e-mail: sekretariat@zmsp-przasnysz.pl

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments