Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem w przasnyskiej bibliotece

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu był znany literaturoznawca, pisarz, tłumacz – Michał Rusinek.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zaprosiła mieszkańców na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, które odbył się w czwartek, 9 maja.

– Gość opowiedział nam o tym, jak wyglądała jego praca z poetką, zdradził kilka faktów z życiorysu Noblistki, okraszając je, z właściwą sobie swadą, ciekawymi anegdotami. Mówił o Fundacji Wisławy Szymborskiej o działalności popularyzatorskiej i edukacyjnej. Spotkanie było nie lada gratką dla Czytelników nie tylko z Przasnysza, ale też Ciechanowa i Mławy – relacjonuje biblioteka.

Podczas spotkania padało wiele pytań, na które autor starał się wyczerpująco odpowiadać.

– Po spotkaniu można było zakupić książki pisarza i otrzymać autograf. Jeden z Czytelników zdradził nam, że tym spotkaniem spełniliśmy kolejne z jego marzeń – dodaje biblioteka.

Michał Rusinek – urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Jest profesorem na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Jest członkiem Rady Języka Polskiego PAN.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments