Druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Chorzele zwiedzili KP PSP w Szczytnie

Druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Chorzele wybrali się do jednostki straży w Szczytnie na edukacyjną wycieczkę.

 

– Zanim nastąpiły zajęcia edukacyjne, zwiedziliśmy boksy garażowe gdzie stacjonują wozy bojowe szczycieńskich strażaków. Następnie udaliśmy się na stanowisko kierowania komendanta powiatowego. Bardzo ciekawa okazała się podświetlona mapa jednostek OSP KSRG, OSP poza KSRG oraz punktów czerpania wody – jednogłośnie stwierdziliśmy, że to bardzo przydatne w pracy dyżurnego narzędzie – relacjonuje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Chorzele.

Ze stanowiska kierowania młodzi druhowie przeszli na edukacyjną ścieżkę pożarniczą.

– Tu dowiedzieliśmy się jak powstają pożary sadzy w przewodach kominowych, jak szybko rozprzestrzenia się pożar lasu, co robić w razie zgubienia się w lesie; doświadczyliśmy na własnej skórze jak pracują strażacy w zadymionych budynkach – czytamy.

Uczestnicy wycieczki byli również świadkami alarmowego wyjazdu trzech zastępów do zdarzenia.

Edukacyjna ścieżka pożarnicza powstała z inicjatywy funkcjonariuszy KP PSP Szczytno, którzy przygotowali ją własnoręcznie.

„Dziękujemy koledze Rafałowi za ogrom przekazanej wiedzy, za oprowadzenie nas po terenie JRG, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie za możliwość zwiedzenia koszar jednostki, Urzędowi Miasta i Gminy w Chorzelach za udzielenie bezpłatnego transportu”- podsumowują druhowie.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments