„Bezpieczna droga do szkoły” – przasnyscy policjanci edukowali uczniów z PSP nr 2 w Chorzelach

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach odbyły się spotkania z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Przasnyszu i dzielnicowym Komisariatu Policji w Chorzelach w ramach Ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Celem akcji jest nie tylko przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych, ale także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” są też spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci będą na nich omawiać zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze oraz wskazywać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Przypomną też o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

Podczas spotkań policjanci przypominają, że powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych.

– Nie zapomnijmy porozmawiać ze swoimi pociechami o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Dawajmy też dzieciom przykład jak bezpiecznie i rozważnie korzystać z drogi – informuje policja.

7 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach odbyły się tego typu spotkania z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Przasnyszu i dzielnicowym Komisariatu Policji w Chorzelach.

– Jak zawsze celem spotkań jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej. Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki – dziękuje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments