Maria Pakulnis odwiedziła Przasnysz

Trwa Tydzień Bibliotek, podczas którego Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zorganizowała spotkanie z Marią Pakulnis, aktorką teatralną, filmową i radiową.

 

Spotkanie autorskie z Marią Pakulnis w przasnyskiej bibliotece odbyło się we wtorek, 14 maja. Poprowadził je dziennikarz Marcin Michrowski.

– Gwiazda, która błyszczała u Konwickiego, Kieślowskiego, Trelińskiego w dziesiątkach przedstawień, filmów i seriali opowiadała o swoich rolach, życiu o dzieciństwie nawiązując do książki „Moja nitka” wywiadzie rzeki przeprowadzonym przez Dorotę Wodecką – relacjonuje biblioteka.

 

– To było bardzo emocjonujące spotkanie każdy odnalazł  w nim cząstkę swoich życiowych doświadczeń. Maria Pakulnis to wrażliwa, bezpośrednia, pełna ciepła osoba, która stworzyła piękną nitkę porozumienia z publicznością. Długa kolejka ustawiła się z książkami aby otrzymać autograf i zamienić choćby parę słów z aktorką – dodają organizatorzy.

Spotkanie z aktorką zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 dni temu

Dlaczego jeśli w tym mieście dzieje się cokolwiek związanego z kulturą to praktycznie zawsze jest to Biblioteka? A gdzie reszta instytucji?