Wynajęli, zrujnowali i zostawili długi – czytelnik przestrzega przed lokatorami z piekła rodem

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który chciał nagłośnić sprawę i zwrócić uwagę na problem z lokatorami. Wynajął mieszkanie, został z długiem i zdewastowanym lokalem. Teraz przestrzega innych.

 

– Do wynajęcia tego mieszkania upoważniła mnie córka – rozpoczyna swoją historię czytelnik. Dodaje, że sam również wynajmuje mieszkanie w Warszawie, korzystając z usług specjalizującej się w najmie agencji, jednak nigdy z takimi problemami, jak w Przasnyszu, się nie spotkał.

– Poprzedni najemcy ukradli z tego mieszkania pralkę, butlę gazową, poszli, a potem przez jakiś czas był spokój. Córka wynajęła mieszkanie swojej koleżance, a ta faktycznie o lokum dbała. Kiedy stwierdziła, że się wyprowadzi, postanowiliśmy zrobić mały remont, odświeżyć mieszkanie.

– To nie była jakaś bardzo kosztowna przebudowa, ale z wymianą drzwi wejściowych, nowymi meblami do kuchni, lodówką w dobrym stanie, malowaniem ścian itp. – opowiada.

– Dzisiaj lodówka nadaje się do wyrzucenia, meble są połamane, ściany do wysokości 1,5 metra w stanie dramatycznym – załamuje ręce, zastanawiając się jak można doprowadzić do takiego stanu mieszkanie, w tak krótkim czasie.

Lokatorzy zdaniem naszego rozmówcy już wcześniej sprawiali kłopoty.

– Skontaktował się ze mną człowiek, który również miał z nimi podobne przejścia. Po trzech miesiącach córka poprosiła mnie żebym sprawdził, czy lokatorzy płacą za wodę. Okazało się że zadłużenie było już na 1,5 tysiąca złotych. Ci państwo nie mieli żadnych hamulców w  korzystaniu z ciepłej wody, rachunki opiewały na 500 złotych miesięcznie.

Między najmującymi, a właścicielem mieszkania zaczęły się przepychanki.

– Stanęło na tym, że oni się wyprowadzą, zobowiązali się do spłacenia długów, a tych jest ok. 5 tys. zł samych opłat, nie licząc tego w jakim stanie zostało mieszkanie – mówi nasz rozmówca. Koszt odnowienia mieszkania szacuje na kolejne 7 do 8 tys. zł.

– Zacząłem drążyć sprawę od strony prawnej, udałem się do prawników, do sądów, windykacji. Wszędzie  słyszałem, że lepiej sobie odpuścić. Ja oczywiście mogę się dopominać. Ale prawnik mówi, że sprawy się będą toczyć latami, bo nie ma obowiązku meldunkowego, więc samo ustalenie korespondencji jest już problemem – stwierdza.

Teraz ostrzega innych.

– Jedyne co mi zostało, to ostrzec innych. Bo to się w głowie nie mieści. Czuję, że prawo nie jest po mojej stronie. Wyobraźmy sobie, że dla kogoś ten dodatkowy dochód z wynajmu jest istotny. I taka osoba jest narażona na kłopoty finansowe.  W taki sposób można nawet stracić mieszkanie.

– Ja byłem ostrożny z wynajęciem tego mieszkania, ale i tak trafiłem źle. To jest bardzo ważna sprawa, zwracajmy uwagę komu wynajmujemy mieszkanie, dokładnie wszystko sprawdzajmy – apeluje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
2 miesięcy temu

Ciekawa jestem czy to nie przypadkiem pani Karolina i Pan Kamil

Jestem z Przasnysza
Jestem z Przasnysza
2 miesięcy temu

Na Facebooku jest założona grupa WYNAJEM CZARNA LISTA LOKATOROW I WYNAJMUJACYCH, która ma na celu tworzenie listy pseudo lokatorów i ochronę właścicieli

Walenty
Walenty
2 miesięcy temu

Jeśli wiecie o kogo chodzi wrzucie inicjały

Zve
Zve
2 miesięcy temu

Dlatego ja przesylam.pieniazki za wynajem plus rachunki
żeby właściciel sam opłacał i wiedział że ma oplacone

Kamil
Kamil
2 miesięcy temu

Tak się kończy inwestowanie Januszy biussnesu w nieruchomości

Ja ja
Ja ja
2 miesięcy temu
Reply to  Kamil

Debil

Andrzej
Andrzej
2 miesięcy temu
Reply to  Kamil

Kamilu wiem ,że bezpieczniej jest zainwestować w następną flaszkę bo po spożyciu zostanie jeszcze ulokowany we flaszkę kapitał. który można odzyskać w Biedronce

Moran Freeman
Moran Freeman
2 miesięcy temu
Reply to  Kamil

mieszkanie mogło zostać np. po dziadkach, nie musiało być kupione matole

Kamienicznik
Kamienicznik
2 miesięcy temu

„Wyobraźmy sobie, że dla kogoś ten dodatkowy dochód z wynajmu jest istotny”
😂😂😂
W Polsce brakuje mieszkań, bo uprzywilejowana grupa ma ich po kilka.
Powinni wprowadzić katastralny, albo podatek od majątku.

Harry
Harry
2 miesięcy temu
Reply to  Kamienicznik

Jak ktoś ma lepiej to mu dowalić podatek co? Przynajmniej na 800+ będzie.

Ela
Ela
2 miesięcy temu
Reply to  Kamienicznik

Kto Ci broni kupić mieszkanie?. Wejdź na ogłoszenia i zobacz ile jest na sprzedaż. W Przasnyszu nie musisz kupowac i mieszkać

Andrzej
Andrzej
2 miesięcy temu
Reply to  Kamienicznik

Masz rację . Należy wprowadzić katastrat , następnie naliczyć podatek 75 % od kwoty najmu , zająć konto wynajmującego a następnie publicznie rozstrzelać go na Rynku . Mieszkania które po nim pozostaną wyburzyć by nie kusiły następnych złoczyńców Sebek z Jesico i bąbelkami niech zamieszkają pod mostem albo nawet w MOPSie.

Irek
Irek
2 miesięcy temu

Po wyprowadzce nawet reklamówki z obierkami w szafie zostały. Dobre, że się robactwo nie zalęgło. Brudasy straszne!

Andrzej
Andrzej
2 miesięcy temu

W Państwie prawa należałoby podać dane osobowe tych najemców aby porządni obywatele (wynajmujący ) nie byli narażeni przez takich oszustów na straty. W naszej Ojczyźnie prawa obywatelskie ma oszust ,nierób , złodziej i pijak a nie ma takich praw człowiek porządny . Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się w takiej sytuacji zatrudnienie weteranów z Mariupola czy Bahmutu by skłonili najemcę do uregulowania sprawy. Wiem , za chwilę okaże się że to ja wzywam do łamania prawa i nienawiści i na to można by znaleźć paragraf którego nie ma na takich najemców.

XX
XX
2 miesięcy temu

Ci sami lokatorzy znisczyli i zostawili również mi dom. Lokatorka to KK z 3 córkami i konkubentem.