Węgra. Piknikiem #jestem_bezpieczny zainaugurowali obchody 100-lecia OSP [FOTO]

W niedzielę, 1 października w Węgrze odbyła się impreza w ramach projektu #jestem_bezpieczny. Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrze.

 

Celem wydarzenia była popularyzacja bezpiecznych zachowań, w kwestii pomocy przedmedycznej, bezpiecznej jazdy samochodem, zagrożeń związanych z nadużywaniem alkoholu oraz bezpieczeństwa pożarowego.

W wydarzeniu wzięły udział służby mundurowe – Wojsko, Policja i Straż Pożarna. Druhowie OSP Węgra przeprowadzili symulację zdarzenia z pokazem pierwszej pomocy. W imieniu Marszałka okolicznościowy list odczytała Wiesława Krawczyk.

Uczestnicy w trakcie imprezy mogli skorzystać z symulatora dachowania i alkogogli, które pokazują zaburzenia jakich doznaje osoba po spożyciu alkoholu. Strażacy przeprowadzali instruktaże resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Dodatkowo uczestnicy mogli skorzystać z symulatora strzelania obsługiwanego przez żołnierzy. Szkoła Medyczna w Przasnyszu przygotowała zabiegi pielęgnacyjne oraz konsultacje. LGD Północne Mazowsze promowało swoją działalność poprzez foldery promocyjne. Dla najmłodszych zapewniono pamiątkowe odblaski, bezpłatne dmuchańce, watę cukrową i popcorn. Dla uczestników przygotowany został ciepły posiłek. Na zakończenie odbył się quiz weryfikujący wiedzę o bezpieczeństwie. Nagrodami były apteczki i czujniki czadu.

Partnerami wydarzenia byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, 2.Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu, Policja Przasnysz, WCR Ostrołęka, Gmina Czernice Borowe, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czernicach Borowych, Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu, LGD Północne Mazowsze i AMK Rzemieślnik.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments