Powiat przasnyski. Rondo w Zawadkach wybuduje firma Strabag z Pruszkowa

W połowie lutego dokonano otwarcia ofert złożonych przez oferentów chętnych do rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 544, prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie. W środę, 13 marca, na stronie Starostwa Powiatowego ukazała się informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.

 

W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Tę złożyła firma Strabag sp. z o. o.  z Pruszkowa. Zaoferowała wykonanie zadania za kwotę 13 mln 371, 5 tys. zł.

Środki na inwestycję Powiat Przasnyski pozyskał z budżetu wojewódzkiego.

– Jeszcze w tym roku na kolizyjnym skrzyżowaniu tuż za Przasnyszem powstanie rondo, zaś od Przasnysza do Strefy Gospodarczej w Sierakowie zostanie wybudowana ścieżka rowerowa – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Dotacja celowa to 16,1 mln zł. Radni Rady Powiatu Przasnyskiego pod koniec 2023 roku podjęli uchwałę intencyjną o udzieleniu Województwu Mazowieckiemu dotacji w wysokości 423 tys. zł z przeznaczeniem na ten cel. Powiat Przasnyski przygotował dokumentację techniczną i uzyskał decyzję ZRiD, co po wyłonieniu wykonawcy inwestycji pozwoli na szybkie jej rozpoczęcie.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
2 miesięcy temu

Konkretna firma

Prześmiewca
Prześmiewca
2 miesięcy temu

Skrzyżowanie kolizyjne mamy wtedy gdy widzimy zwykłą sygnalizację bez żadnych strzałek. Gdy jedziemy prosto lub w prawo to mamy pierwszeństwo i uważamy po skręcie w prawo na pieszych. Natomiast gdy jedziemy w lewo, przepuszczamy pojazdy jadące z przeciwka prosto i skręcające w prawo. I po skręcie w lewo uważamy na pieszych.
Tyle teorii. A fachowcy ze starostwa myślą, że skrzyżowanie kolizyjne to takie na których dochodzi do wypadków 😀

Kabel
Kabel
2 miesięcy temu
Reply to  Prześmiewca

A ty co? WORD Ostrołęka?

Radek
Radek
2 miesięcy temu
Reply to  Prześmiewca

Dziękujemy, ta informacja uratowała nam życie. Ta teoria była nam niezbędna wręcz do dalszego istnienia! A tak serio: teksty są pisane dla zwykłych ludzi, którzy zrozumieli to tak jak należy.

Kevin
Kevin
2 miesięcy temu

Ciężko powiedzieć ile na to czekaliśmy ale można powiedzieć NARESZCIE … w końcu działanie dla ludzi .. czy to taki krzyk rozpaczy przed wyborami ?

cezdlu
cezdlu
2 miesięcy temu

16 milionów🤔…no nie jest tanie takie rondo😳