O wpływie literatury na postrzeganie rzeczywistości i głośnych sprawach kryminalnych – czytelnicy przasnyskiej biblioteki spotkali się z Igorem Brejdygantem

Gościem Nocy Bibliotek był autor powieści kryminalnych m.in.: „Szadź”, „Paradoks”, „Rysa” – Igor Brejdygant. To wyjątkowy twórca, który łączy pisanie książek z tworzeniem scenariuszy.

 

Podczas spotkania rozmawiano o tym, czy książki i filmy mają wpływ na to, jak postrzegamy rzeczywistość.

– Interesowało nas jak wygląda proces tworzenia powieści i który z jego etapów nasz gość lubi najbardziej. Nie zabrakło pytań o projekt „Opowiem ci o zbrodni” gdzie najlepsze polskie „pióra kryminalne” m.in. – Igor Brejdygant, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Robert Małecki analizują prawdziwe zbrodnie, głośne sprawy opierając się na faktach z policyjnych akt sądowych. Nawiązywaliśmy do kobiet w książkach Igora Brejdyganta (podkomisarz Joanna Majewska, komisarz Agnieszka Polkowska), które rozwiązują zagadki kryminalne łamiąc stereotyp komisarza – mężczyzny – relacjonuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zadawać pytania i chętnie z niej skorzystali. Indywidualne rozmowy, zdjęcia i autografy były miłym zakończeniem wydarzenia.

– Z niecierpliwością czekamy na kolejną bestsellerową powieść ”Splątanie”, której premiera już 8 listopada – podsumowuje.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments