Nowy proboszcz w parafii w Krzynowłodze Wielkiej

Kuria Diecezji Płockiej, 24 sierpnia podała nominacje i zwolnienia. Zmiany dotkną także parafię pw. Wszystkich Świętych w Krzynowłodze Wielkiej.

 

Kuria Diecezji Płockiej opublikowała najnowsze nominacje w instytucjach diecezjalnych i nominacje ogólnodiecezjalne, nominacje proboszczowskie i na administratora parafii, nominacje wikariuszowskie, a także zwolnienia i skierowania na studia.

W powiecie przasnyskim zmiany dotyczą jedynie parafii pw. Wszystkich Świętych w Krzynowłodze Wielkiej. Ks. kan. Kazimierz Wójcik na własną prośbę, z powodów zdrowotnych, z dniem 31 sierpnia 2023 r., został zwolniony z urzędu proboszcza tejże parafii.

 

Proboszczem parafii w Krzynowłodze Wielkiej mianowany został  ks. mgr Leszek Smoliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu. Urząd obejmie z dniem 1 września 2023 r.

W czasie duszpasterzowania ks. Kazimierza Wójcika dzięki wsparciu parafian, w kościele, w Krzynowłodze Wielkiej m.in. została wymieniona instalacja elektryczna, otwarto kaplicę pogrzebową, kościół został wymalowany wewnątrz, odnowiono polichromie, a także ocieplono i odwodniono budynek plebanii.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
27 dni temu

a wiara u parafian też się pogłębiła?

Wojtuś
Wojtuś
27 dni temu

A wcześniejszy za co wyleciał???

Łukasz
Łukasz
26 dni temu
Reply to  Wojtuś

A Kazimierz?

Jamocny
Jamocny
27 dni temu

Przegrał parafie w karty

Benek
Benek
27 dni temu

Kto gra ten wygra

Parafianin
Parafianin
27 dni temu

Zs czyje to zrobił?bo chyba nie za swoje,wiec nie widzę powodu dla którego jest za co chwalić.