Kronika Policyjna Przasnysz od 18 do 23 lipca 2021r.

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 18 do 23 lipca 2021r.

 

22.07.2021r.

Godz. 21.20 – w miejscowości Bogate gm. Przasnysz, kierujący pojazdem osobowym marki Volkswagen Bora, 23 – letni mieszkaniec Warszawy, wykonując w rejonie oznakowanego skrzyżowania z drogą podporządkowaną manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z motorowerem marki Taotao, którego kierujący 65 – letni mieszkaniec gm. Czernice Borowe, wykonywał manewr skrętu w lewo. Z miejsca zdarzenia z obrażeniami ciała do makowskiego szpitala, został przetransportowany karetką pogotowia kierujący jednośladem. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało, że w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

 

Godz. 23.10 – w Chorzelach na ul. Szkolnej, 36 – letni mieszkaniec Warszawy, kierował samochodem osobowym marki Citroen C4, mając w swoim organizmie blisko 1 promila alkoholu. Policjanci po sprawdzeniu danych kierującego ustalili, że jest on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Łukowie w celu ustalenia miejsca pobytu. 36 – latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

21.07.2021r.

Godz. 05.20 – w miejscowości Aleksandrowo gm. Chorzele, policjanci ujawnili dwóch nieletnich w wieku 15 i 17 lat, którzy samowolnie oddalili się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sońsku. Nieletni po wykonaniu niezbędnych czynności służbowych, zostali przekazani do MOW w  Sońsku.

 

Godz. 08.00 –  w Przasnyszu na ul. Żwirki i Wigury, kierujący samochodem osobowym marki BMW, 22 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki Volvo, którym kierował 45 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego. Siła uderzenia spowodowała, że pojazd marki BMW uderzył również w pojazd marki Opel Mokka, którym kierowała 69 – letnia mieszkanka pow. przasnyskiego. Badanie wszystkich uczestników zdarzenia wykazało, że byli trzeźwi. Sprawcę kolizji 22 – letniego mężczyznę ukarano wysokim mandatem karnym.

 

Godz.14.05 – w miejscowości Opaleniec gm. Chorzele, kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania, 29 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, na łuku drogi  K 57 w miejscowości Opaleniec gm. Chorzele, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z pojazdem osobowym, zjechał na pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu na skutek czego doszło do wywrócenie się pojazdu na bok. Kierujący pojazdem osobowym nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.  Z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala w Olsztynie, został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, pasażer Scanii, 34 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego. Natomiast kierujący pojazdem ciężarowym, 29 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, z obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia do przasnyskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości 29 – latka wykazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 

Godz. 18.20 – w miejscowości Lipowiec gm. Chorzele, 43 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej samochodem osobowym marki Audi, nie ustąpił pierwszeństwa na skutek czego doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki Hyundai, którym kierowała 29 – letnia mieszkanka pow. przasnyskiego. Badanie kierującego Audi wykazało, że w swoim organizmie posiadał blisko 1 promila alkoholu.

 

20.07.2021

Godz. 16.40 – w Jednorożcu na ul. Polnej, policjanci zatrzymali 33 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Godz. 16.45 – w miejscowości Wielodróż gm. Przasnysz, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, 32 – letni mieszkaniec pow. makowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego wjechał do przydrożnego rowu doprowadzając tym do wywrócenia się pojazdu na dach. Z miejsca zdarzenia do przasnyskiego szpitala z niegroźnymi obrażeniami ciała został przewieziony pasażer Peugeota, 33 – letni mieszkaniec pow. makowskiego, którego badanie trzeźwości wykazało, że posiadał on blisko 2 promile alkoholu. Natomiast badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że posiadał on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Następnie po sprawdzeniu jego danych w systemie CEPIK, policjanci ustalili, że 32 – latek ma już dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Wobec powyższych ustaleń, kierujący został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

19.07.2021r.

Godz. 15.00 – mieszkaniec Chorzel zgłosił, że nieznany sprawca wyważył drzwi balkonowe domu jednorodzinnego przy ul. Ignatowskiego, a następnie dokonał splądrowania pomieszczeń mieszkalnych skąd nic nie zabrał.

 

Godz. 16.50 – mieszkanka Jednorożca zgłosiła, że na portalu internetowym OLX zakupiła meble ogrodowe oraz basen ogrodowy za kwotę 2300 złotych. Pokrzywdzona pomimo dokonanej przedpłaty nie otrzymała zakupionych rzeczy.

 

Godz. 19.00 – mieszkaniec Gustawina gm. Krasne zgłosił, że nn sprawca po uprzednim zerwaniu kłódek z drzwi wejściowych do pomieszczeń gospodarczych dokonał kradzieży drabiny aluminiowej, wózka schodowego, młota udarowego oraz innych narzędzi powodując straty w wysokości około 3 tys. złotych.

 

Godz. 20.30 – w Przasnyszu na ul. Sadowej, dwóch mieszkańców pow. przasnyskiego, dokonało obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym marki Fiat Panda. Badanie stanu trzeźwości kierującego fiatem, 24 – letniego mieszkańca Przasnysza wykazało, że w swoim organizmie posiadał on ponad 2,5 promila alkoholu.

 

asp. szt. Krzysztof Błaszczak

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments