Przasnysz. Żołnierze Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej otrzymali broń

10 maja na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbyło się uroczyste wręczenie broni żołnierzom Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

 

– Jest to kolejny turnus w ramach szkolenia podstawowego Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej realizowany w przasnyskim Ośrodku. Ochotnicza służba w tej formie od samego początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony społeczeństwa, czego efektem jest ogromna ilość chętnych, którzy podjęli lub chcą podjąć wyzwanie związane ze służbą w Siłach Zbrojnych RP – stwierdził Dowódca Ośrodka, płk dypl. Bogusław Postek.

Zwracając się do żołnierzy przypomniał: „(…) pierwsze dni w wojsku należą do tych najtrudniejszych, ze względu na ogrom wiedzy jaką musicie przyswoić. Osobiście uważam, że im bardziej intensywnie spędzicie czas na szkoleniu, im więcej zdobędziecie teraz wiedzy i umiejętności, tym lepiej przygotowani będziecie na wyzwania, jakie staną przed Wami podczas szkolenia specjalistycznego zarówno w Ośrodku, jak również w innych jednostkach wojskowych. Jednak, by to szkolenie było w pełni efektywne w dniu dzisiejszym w imieniu Rzeczypospolitej wręczę Wam broń – jako symbol służby Ojczyźnie, ale także wielkiej odpowiedzialności, jakiej się podejmujecie”.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tusk
Tusk
10 dni temu

Dobrowolna służba wojskowa to chwyt. Gdy zrezygnują przechodzą do rezerwy a to jest obowiązkowe. To znaczy że masz bilet na front. Nie mają chętnych bawią się w paragrafy. Dobrowolna która jest obowiązkowa.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 dni temu
Reply to  Tusk

nikt nie ma przymusu tam iść, lepiej na taśmie no nie

Doni
Doni
10 dni temu
Reply to  Tusk

Front jest nieunikniony, z pewnością dożyjemy

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
10 dni temu

Ogoleni jak owce na wiosne.

Janek Panufnik
Janek Panufnik
10 dni temu

Ale przecież do wojska się idzie i dostaje broń. Więc nie rozumiem charakteru wydarzenia? Chyba tylko by zaznaczyć osobę dowódcy po porażce w wyborach samorządowych, tylko tutaj jeszcze może poświecić. Oj losie, losie … . Gorzka piguła Panie niedoszły Starosto, prawda? Boli? No cóż, trzeba być zwykłym radnym (bezradnym). Czasami jest lepiej niżej mierzyć, czyli więcej pokory i mniej blichtru. Zawsze można spróbować w następnych wyborach szczęścia, czego życzę.

Marek
Marek
10 dni temu
Reply to  Janek Panufnik

Jadu ci nie brakuje, tobie jego zapas by wystarczył, aby wytruć wszystkich dookoła, w tym, również, Putina i jego sołdatów. Musisz być bardzo krótko trzymany, przez żonę, na smyczy !

Janek Panufnik
Janek Panufnik
9 dni temu
Reply to  Marek

Pański piesek, to widać.