Była z nami od lat. Dzisiaj zniknęła. Nie ma już dziury przy skrzyżowaniu Orlika i Słowackiego

Wczoraj opublikowaliśmy artykuł dotyczący dziury w drodze znajdującej się przy skrzyżowaniu Orlika i Słowackiego w Przasnyszu. Choć ubytek towarzyszył nam od wielu lat, dziś został załatany.

 

Na problem, do którego w zasadzie już większość mieszkańców zdążyła się przyzwyczaić, w czasie ostatniej sesji rady miasta zwrócił uwagę radny Sławomir Czaplicki.

– Jeśli skręcając samochodem z ulicy Słowackiego, w ulicę Orlika na tę dziurę i wystającą z niej studzienkę najedziemy, to możemy nawet uszkodzić auto – mówił.

Temat spotkał się z zainteresowaniem internautów. Czytelnicy dzielili się wspomnieniami dotyczącymi tego od kiedy ubytek w drodze istnieje (jedna z najstarszych przytoczonych dat to 2006 rok) lub wspominali moment, gdy najechali kołem na wystającą studzienkę. Inni proponowali, by dziurę zostawić i jakoś ją zagospodarować, np. wpisać do ewidencji zabytków, nadać nazwę „nieznanego urzędnika” albo nawet urzędnika z imienia i nazwiska. Padł również taki pomysł: „może to jakoś ogrodzić? Ładny parkan i daszek i nazwać to „pomnikiem dziury drogowej z kratką” czy jakoś tak? pomalować na biało czerwono? jednak to nasza historia i nasze dziedzictwo”.

Śpieszymy donieść, że żaden z Państwa pomysłów nie zostanie zrealizowany. Po dziurze dziś nie ma bowiem śladu. W ciągu dnia została załatana przez pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, co prezentujemy na załączonych zdjęciach. I oczywiście dziękujemy drogowcom za szybką reakcję.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stu
Stu
2 miesięcy temu

I pięknie, próbowali wlodarze, próbowali radni, a załatwiły media 😆

Marcheva
Marcheva
2 miesięcy temu
Reply to  Stu

Bo nasz burmistrz jest do wyższych celów stworzony. Piosenki, fotki i bujanie w obłokach

NNAN
NNAN
2 miesięcy temu
Reply to  Marcheva

Hahahahaha dobre

Arek
Arek
2 miesięcy temu
Reply to  Stu

No akurat w tym przypadku media zrobiły temat po interwencji radnego Czaplickiego i jak widać wespół zespół radny z mediami załatwili sprawę.

Jarosław
Jarosław
2 miesięcy temu
Reply to  Arek

Witam, Napiszę tutaj do ludzi śmiejących się z wykonanej dzisiaj pracy przy uzupełnieniu ubytku – „na następną zimę znowu powróci”, sprawa wygląda tak że dzisiaj ubytek został uzupełniony wstępnie, w ciągu najbliższych dni ubytek będzie zrobiony porządnie tak aby nie zapadł się w najbliższych miesiącach 🙂 pozdrawiam.

Kalina
Kalina
2 miesięcy temu
Reply to  Arek

Ojej ale ten radny wspaniały, wszystko załatwi aby mieć elektorat na wybory,pod tym kątem jest zmany

ela
ela
2 miesięcy temu

Brawo!

Amator
Amator
2 miesięcy temu

Za pokrywą druga dziura więc pomysły się przydadzą. Takie łatanie starczy na miesiąc może dwa bo każdy się już nauczył omijać.

rob
rob
2 miesięcy temu

No chwalić się tą łatką udeptaną gumofilcem to naprawdę jakaś komedia. To nie jest chyba jakaś inwestycja wymagająca rospisania przetargu i pozyskania środków z UE. Skuć asfalt po 50 cm do okoła wzmocnić podłoże i położyć nowy asfalt pewnie ze dwie taczki by go było trzeba.

Gosia
Gosia
2 miesięcy temu

Wystarczy sprawdzić w Google Street View że nawet cztery lata temu tej dziury jeszcze tam nie było.

Kalina
Kalina
2 miesięcy temu
Reply to  Gosia

Mogło nie być dziury ale dla radnego to i tak zrobił to PIS ,bo PSL to dla.niego autorytet

Konrad
Konrad
2 miesięcy temu
Reply to  Gosia

Tak i nie. Na GoogleStreet jest akurat zalepiona, jednak tam ustawicznie po zimie wszystko się zapadało i tak do kolejnego 'podlepienia’. Widocznie jest jakaś fuszerka poniżej i trzeba kompleksowo, zerwać całość i nowe położyć….

Młody
Młody
2 miesięcy temu

No nie leganco zrobione sensacja artykuł trzeba napisać i do kroniki wkleić.
Takie załatanie może wystarczy na miesiąc czasu ale za włazem już nie załatali bo była tylko mowa o jednej stronie

- w
- w
2 miesięcy temu

…. eee tamm, popieram czarną dziurę, spokój jest w dziurze, nie zasypujmy dziury, w dziurze nie ma nic ale póki, co jesteśmy w czarnej du….e!!!

Milicjant
Milicjant
2 miesięcy temu

Żegnaj, kochana dziuro… Będzie nam ciebie brakowało… 🙁

kasia
kasia
2 miesięcy temu

Żenująca ta wiadomość, ale czy teraz info bedzie sie zajmowało też innymi takimi zgłoszeniami, czy to zależy od interweniującego.

Arek
Arek
2 miesięcy temu
Reply to  kasia

Jeśli inni będą tak aktywnie przez całe 5 lat w różnych sprawach interwniować i załatwiać sprawy ludzi to znajdzie się. Nie ma? To masz odpowiedź czemu.

Anna L.
Anna L.
2 miesięcy temu

Tyle lat a tu wystarczył artykuł i podśmiech**ki czytelników i proszę. Dziury nie ma. 🙂