Uczniowie z Leszna i Chorzel laureatami konkursu „Smak ekologicznej żywności”

31 maja Urząd Marszałkowski w Warszawie zorganizował konkurs „Smak ekologicznej żywności”. Wśród najlepszych byli uczniowie z Chorzel i Leszna.

 

We wtorek, 31 maja odbyła się XIX edycja konkursu „Smak ekologicznej żywności”, do której zaproszono szkoły z terenu województwa mazowieckiego. Jego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Formuła konkursowa polegała na sprawdzeniu wiedzy z dziedziny rolnictwa ekologicznego i żywności ekologicznej. Organizatorom zależało, aby podnieść świadomość młodych konsumentów i promować certyfikowane produkty rolnictwa ekologicznego.

Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w nr 1 w Chorzelach.

 

– Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Tęga, Lena Kołakowska i Julia Szustecka. Dziewczyny spisały się na medal . W kategorii klas VII-VIII Lena Kołakowska zajęła II miejsce, a w kategorii klas IV-VI Julia Tęga zdobyła III miejsce – informuje szkoła.

Do rywalizacji przyłączyli się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lesznie. Bezkonkurencyjny okazał się Kacper Krawczyk, któremu udało się wygrać konkurs w kategorii klas IV-VI.

– W konkursie brało udział czworo uczniów naszej szkoły. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą na temat zdrowej żywności i rolnictwa ekologicznego. Kacper w kategorii klas IV-VI był najlepszy. Wszyscy otrzymali dyplomy i cenne upominki za udział, a Kacper otrzymał za zajęcie I miejsca laptop – relacjonuje szkoła.

W trakcie konkursu zaplanowano także wykład o ekologicznym rolnictwie, który przeprowadzili studenci SGGW w Warszawie. W jego ramach zorganizowano konkurs rozpoznawania roślin po nasionach. Tym razem najlepszy okazał się także uczeń ze Szkoły Podstawowej w Lesznie, Bartosz Suwiński.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

Super, gratulacje!