Gmina Krzynowłoga Mała. Grając w grę Minecrafta uczyli się o cyberprzemocy

„Internet to labirynt”, a szkoła i rodzina powinny dążyć do tego, aby nauczyć dzieci, jak bezpiecznie się w nim poruszać” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie z policjantami w Szkole Podstawowej w Romanach – Seborach.

 

– 7 maja naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci – pan Paweł Rykowski i pan Grzegorz Szymański, którzy przeprowadzili bardzo interesujące warsztaty w ramach projektu „Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy” – relacjonuje szkoła.

Zajęcia lekcyjne z mundurowymi odbywały się na bazie gry Minecraft Education, która jest uznana za jedną z najbardziej popularnych gier wśród dzieci i młodzieży.

– Uczniowie klas VI-VIII pokonywali kolejne poziomy gry odpowiadając na pytania, rozwiązując zagadki i wykonując zlecone zadania, dotyczące zasad bezpieczeństwa w sieci. Funkcjonariusze policji zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z korzystania z nieustannie obecnych w życiu młodych ludzi portali społecznościowych – dodaje szkoła.

Podczas spotkania uczniowie utrwalili sobie wiedzę na temat cyberprzemocy oraz dowiedzieli się jak reagować w przypadku jej wystąpienia.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments