Powiat Przasnyski uruchomił linię autobusową Przasnysz – Ciechanów

Sukcesem zakończyły się wielomiesięczne przygotowania do utworzenia przez Powiat Przasnyski ponadlokalnej komunikacji zbiorowej. Na prośbę mieszkańców, Starostwo Powiatowe uruchomiło nową linię autobusową U 014, która rozpoczęła regularne kursowanie na trasie Przasnysz – Ciechanów i Ciechanów – Przasnysz.

 

– Działania Powiatu Przasnyskiego, który został organizatorem ponadlokalnych połączeń autobusowych, mają związek z wielokrotnie sygnalizowanymi potrzebami mieszkańców, którzy pracują w Ciechanowie, udają się tam na zakupy, na dworzec PKP lub do placówek medycznych – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

W tym celu zawarto porozumienie z Powiatem Ciechanowskim, umożliwiające przasnyskiemu starostwu przejęcie organizacji publicznego transportu zbiorowego, przekraczającego granice powiatu przasnyskiego. Powodzeniem zakończyła się także próba zdobycia na ten cel dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na rok 2024.

– Kolejnym krokiem była uchwała Rady Powiatu Przasnyskiego z 16 kwietnia br. o utworzeniu nowej linii autobusowej, której podjęcie umożliwiło podpisanie umowy z wykonawcą i uruchomienie regularnego kursowania autobusów na trasie Przasnysz – Ciechanów i Ciechanów – Przasnysz, przez Klewki, Rostkowo, Turowo, Golany, Łaguny, Wolę Wierzbowską, Dzbonie i Przedwojewo – przekazuje samorząd.

Pierwsza ponadlokalna linia obsługiwana przez Samorząd Powiatu Przasnyskiego U 014 została właśnie uruchomiona, a pozyskane dofinansowanie umożliwi organizację przewozów w 2024 roku.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stara
Stara
13 dni temu

A jakiś rozkład jazdy można prosić? Ile tych kursów będzie? Gdzie się będą zatrzymywały autobusy? Sama informacja, że będzie uruchomione połączenie nic nie mowi

Stara
Stara
12 dni temu
Reply to  Stara

To tylko ten jeden kurs będzie? I to ma być taki sukces? Smieszne

shinkansen500
shinkansen500
13 dni temu

taki tester przyszlej nieoplacalnej lini kolejowej osobowego ruchu do Ciechanowa. Z towarowym sie nie wypowiadam.
Pamietacie te teksty -„stamtad czekacie na dworcu , placicie za drugi bilet i albo nad morze albo do Warszawy”
Bez czekania ciepla pora za pol darmo na elektrycznej hulajnodze polnymi pustymi drogami z Leszna szybciej dojade do Zegrze Poludnie a stamtad miejska do Wawy.

Chłopak
Chłopak
13 dni temu

Z Przasnyskiej do dworca PKP w trzy minuty? Nierealne. No chyba że prowadzi Chuck Norris.

Ora
Ora
13 dni temu

8.20 do Ciechanowa
10.50 powrót do PRZASNYSZA.
A inne godziny?
Jak ktoś pracuje w Ciechanowie, to ciągle będzie spóźniony.
W dwie godziny u lekarza się nie wyrobi.

Gość
Gość
13 dni temu
Reply to  Ora

Nawet nie ma dwie godziny. Co by nie chciał to się nie wyrobi. Bezsens totalny

Janusz
Janusz
13 dni temu

Jak zwykle nikt nie myśli o niczym … Chyba tylko żeby pieniądze poszły. A gdzie drugi kurs ? A jak wieczorem się wydostać z Ciechanowa ? No śmieszne . Tyle tylko żeby było na papierze… A i tylko w dni robocze ? No porażka totalna

Janusz
Janusz
13 dni temu

Zaraz zaraz , przecież rano w dni t robocze do Ciechanowa to chyba jest kurs który wozi dzieci do szkoły… No to dublowanie kursów? Przecież w takim razie powinien być w południe i wracać wieczorem .. a szkoda gadać

Amator
Amator
13 dni temu

Cena biletu? Przasnyska to 2 kilometry od centrum mam nadzieję, że to pomyłka i będzie WojskaPolskiego. Jeśli rzeczywiście Przasnyska to to jest miś na miarę naszych czasów.

Last edited 13 dni temu by Amator
Uczeń
Uczeń
13 dni temu

Przystanki w mało dostępnych miejscach w Ciechanowie, a godziny nie wiem dla kogo, ktoś zrobił to zupełnie bez pomysłu

Wyborca
Wyborca
13 dni temu

Zupełnie bez sensu, parę minut przed 7 jedzie SANIMAX, wraca z Ciechanowa 14.30 i kolejny kurs o 15 do Ciechanowa i 16 do Przasnysza. Lepiej POWIAT dogadałby się z Sanimaxem, który uruchomiłby jeszcze jeden kurs i chociaż mieszkańcy mogliby skorzystać, a tak, jak zwykle niby działanie, a w rezultacie brak działania i straty finansowe. PORAŻKA !!!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
13 dni temu

No dobra a rano z Ciechanowa jak dostać się do Przasnysza …..