Uwaga kierowcy! Dzisiaj na drogach w całym regionie policja prowadzi kaskadowy pomiar prędkości

Dziś ciechanowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z mławskiej i makowskiej komendy prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności poprzez ograniczenie ryzykownych zachowań kierujących, którzy przekraczają dozwolone limity prędkości.

 

Podczas działań szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. W akcji biorą udział policjanci z zespołów „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości.

Policja przypomina, że przy dużych prędkościach nawet najlepiej wyposażony samochód nie daje gwarancji kierowcy i pasażerom na przeżycie wypadku drogowego.

– Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem – dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności – informuje asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments