Ponad 4 tysiące złotych z kiermaszu książek. Pieniądze zasilą zbiórkę Agnieszki Sieruty

„Jesteśmy przeszczęśliwi z dzisiejszego dnia i dumni z Was, że tak wielu w dzisiejszych czasach interesuje się książkami” – skomentowali akcję, organizatorzy niedzielnego kiermaszu, czyli wolontariusze ze Stowarzyszenia Arena Dobra.

 

Kiermasz książki odbył się w niedzielę, 27 sierpnia na Rynku Miejskim. Wydarzenie, które udało się zorganizować bez wkładu finansowego, przyniosło rezultat w postaci kwoty 4 tys. 184 zł. Pieniądze trafiły do skarbonki Agnieszki Sieruty, która od dłuższego czasu walczy z nowotworem.

Ze względu na duży stopień złośliwości nowotworu, progresję choroby, kobieta od dwóch lat cyklicznie korzysta z leczenia alternatywnego w Klinice Vorreiter Clinic w Niemczech. Teraz przyjęła propozycję leczenia kolejnym lekiem eksperymentalnym – komórkami dendrytycznymi. Ta nowatorska metoda jest w fazie badań, ale daje nadzieję. Potrzebna kwota przekracza finansowe możliwości pani Agnieszki.

Organizatorzy podziękowali osobom zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu oraz wszystkim, którzy wsparli zbiórkę. Stowarzyszenie zapowiada, że wkrótce odbędą się kolejne akcje.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments