Już w lipcu Dni i Noce Szczytna 2018!

Jak co roku święto Szczytna odbędzie się w przedostatni weekend lipca. Rozpocznie się w piątek od uroczystego otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miasta i regionu, którzy spotkają się na Placu Juranda z jego imiennikiem, prowadzącym swój Orszak Jurandowy przez ulicę Odrodzenia pod samą główną scenę imprezy. W akompaniamencie muzyki Jurand odbierze klucze do bram miasta i wielkie święto grodu zostanie oficjalnie rozpoczęte.

Dni i Noce – Szczytno 2018 to nie tylko koncerty gwiazd. Poza występami artystów na głównej scenie w mieście zaroi się od dodatkowych atrakcji dla osób w każdym wieku.

Już od południa 20 lipca ulica Odrodzenia zmieni się w trakt pieszy – Jarmark Jurandowy, na którym zaroi się od rozmaitych stoisk. Będzie otwarty do późnej nocy w niedzielę 22 lipca.

W okolicach Plaży Miejskiej powstanie wioska rycerska, w której będzie można poznać średniowieczne obyczaje a w sobotę, 21 lipca od rana, będzie można spróbować swych sił w Otwartym Konkursie Łuczniczym o puchar Juranda.

Program:

Piątek – 20 lipca
– Uroczysta Inauguracja Dni i Nocy Szczytno 2018
– BARTOSZ ABRAMSKI, CLASSIC, DEFIS, WEEKEND

Sobota – 21 lipca
– CZERWONE GITARY, ANIA WYSZKONI, KOMBII

Niedziela – 22 lipca
– Uroczyste Zakończenie Dni i Nocy Szczytno 2018
– MESAJAH, AGNIESZKA CHYLIŃSKA, RED LIPS


 

Źródło Dni i Noce Szczytna FB
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments