Jechał pijany, bez pasów, sprawnego oświetlenia i z sądowym zakazem kierowania pojazdami. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Mitsubishi. Okazało się, że nie miał zapiętych pasów, był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

W sobotę, 16 grudnia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mitsubishi. Miał niesprawne oświetlenie.

– Mundurowi postanowili skontrolować pojazd. Po zatrzymaniu auta okazało się, że kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jego bełkotliwa mowa wskazywała, że jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie – informuje podkom. Monika Winnik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Podczas kontroli okazało się, że 47 – latek posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

– Za popełnione wykroczenia mężczyzna otrzymał mandat natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments