Jak znaleźć miłość po przeprowadzce

Przeprowadzka do innego miasta jest zawsze stresująca. Zostawiasz po sobie wielu przyjaciół, kolegów i znajomych. I jeśli w tym samym czasie nie masz bratniej duszy, która by się z tobą przeprowadziła, poczucie samotności może stać się absolutnie przytłaczające.

 

Zawieranie nowych znajomości w nowym miejscu jest zawsze trudne. Nie masz towarzystwa bliskich ani znajomych z którymi możesz się spotkać. Dyskusje w różnych sieciach społecznościowych często wymagają zrozumienia kontekstu, którego możesz nie znać i wyglądać głupio. A zbliżanie się do ludzi i poznawanie ich na ulicy już w XXI wieku stało się przejawem złego wychowania.

Tak więc , co robić ? Czy przeprowadzka do innego miasta automatycznie staje się wyrokiem na samotność? Oczywiście, że nie! Musisz tylko nieco zmienić swoje podejście do komunikacji. Dlatego zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek dla tych, którzy niedawno się przeprowadzili i nie wiedzą, jak nawiązać ciekawe znajomości w nowym miejscu.

 

  • Spędzaj więcej czasu w miejscach, w których jest wiele różnych miejsc publicznych

Aby rozpocząć, sprawdź Mapy Google i Booking.com, aby dowiedzieć się, które miejsca w Twojej okolicy są najbardziej popularne wśród mieszkańców. Kawiarnie, restauracje, catering, parki rozrywki — wszystko! Im bardziej popularne miejsce, tym większa szansa na poznanie kogoś naprawdę interesującego.

To właśnie w takich miejscach najczęściej dochodzi do tzw. pogawędek — krótkich rozmów z przypadkowymi osobami. Takie drobne rozmowy nie są wiążące, ale jednocześnie mogą być początkiem silnej przyjaźni, a nawet czegoś więcej. Nie bój się zwrócić do kogoś w kolejce lub zapytać przechodnia o drogę do miejsca, którego szukasz. To jest zupełnie normalne!

 

  • Spędź dzień jako turysta

Nie spędzaj wolnego czasu w czterech ścianach — w ten sposób wpadniesz tylko w depresję z powodu rosnącego poczucia samotności. Zrób listę ciekawych zabytków i niezapomnianych miejsc, które chcesz odwiedzić i ruszaj w drogę.

Wiele osób często gromadzi się w pobliżu zabytków — zarówno miejscowych, jak i odwiedzających. Z reguły ci ludzie po prostu odpoczywają i nie spieszą się. Oznacza to, że są bardziej otwarci na rozmowy. Możesz zapytać kogoś, czym jest ta atrakcja albo ponownie zapytać o drogę. Te krótkie rozmowy również mogą ostatecznie rozwinąć się w coś więcej. A przy okazji dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o nowym mieście — połącz przyjemne z pożytecznym.

 

  • Jeśli masz psa, pozwól to jemu się wyprowadzić

Zwierzę domowe to prawdziwa karta atutowa. Spacer z psem to zawsze świetna okazja, aby porozmawiać z innymi miłośnikami psów, podzielić się zabawnymi historiami i porozmawiać o swoim zwierzaku. Uwierz nam, rozmowa w tym przypadku pójdzie bardzo łatwo i naturalnie.

Główną radą jest zmiana trasy spacerowej lub pozwolenie psu wybrać ścieżkę. Wybierzcie się razem na spacer: Ty poznasz innych właścicieli psów i będziesz dobrze się bawił, a Twój pupil przeżyje ekscytujący spacer w nowym miejscu.

Cóż, jeśli nie masz zwierzaka, radzimy to zmienić. To może być prawdziwe lekarstwo na samotność dla Ciebie na każdą okazję. Zawsze miło jest wrócić do domu, kiedy wiesz, że tam na ciebie czekają.

 

  • Poznaj sąsiadów

Prawdopodobnie będziesz się spotykać z sąsiadami niemal codziennie, a przynajmniej się z nimi przywitasz. Dlaczego nie pójść trochę dalej i lepiej się poznać? Możesz zaprosić gości w piątek wieczorem lub po prostu porozmawiać z nimi w pobliżu domu.

Nie jest konieczne, aby sąsiedzi stali się Twoimi przyjaciółmi. Chodzi o to, że kiedy nawiążesz już pierwsze znajomości w nowym mieście, później będzie to znacznie łatwiejsze. Poczujesz się pewniej, łatwiej będzie znaleźć wspólny język z innymi ludźmi. A może Twoi sąsiedzi staną się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Tego również nie można wykluczyć.

 

  • Spędzaj czas z kolegami, jeśli przeprowadzka miała związek z pracą

Przeprowadzka dla pracy ma jedną ważną zaletę — dołączasz do nowego zespołu, z którym będziesz musiał w ten czy inny sposób współdziałać. Na początku może to być dziwne, a nawet nieprzyjemne. W końcu osoby, które długo już współpracują, znają się, a Ty poczujesz się jak obca osoba. Ale to uczucie na pewno minie.

Staraj się nie ograniczać do komunikacji w pracy. Jeśli zostaniesz zaproszony na przykład do pubu po pracy w piątek, nie odmawiaj. Wspólne spędzanie czasu poza miejscem pracy pomoże Ci lepiej się poznać, otworzyć, komunikować na wiele tematów, które zwykle nie są omawiane w zespole. Twoi koledzy stać się pierwszym ważnym kręgiem towarzyskim w nowym miejscu. Więc nie twórz między wami bariery. A jeszcze lepiej — stań się inicjatorem ciekawego wspólnego wypoczynku poza godzinami pracy.

 

  • Zapoznaj się z aplikacjami randkowymi z filtrem według lokalizacji

Obecnie istnieje wiele aplikacji randkowych, które uwzględniają lokalizację użytkownika. Na przykład Tinder używa Twojej lokalizacji, aby sugerować Ci potencjalnych partnerów. Happn wysyła powiadomienie, gdy inny użytkownik aplikacji jest w pobliżu. Istnieje naprawdę wiele opcji!

Pomimo tego, że dzisiaj popularność aplikacji randkowych nie jest tak wysoka, jak 5-10 lat temu, tysiące użytkowników nadal aktywnie się tutaj poznają, zawierają nowe znajomości, a nawet znajdują miłość. Spróbuj! Usługi randkowe nie muszą być jedynym narzędziem do znalezienia potencjalnej pary.

 

  • Użyj czatruletki

Czat ruletka może być dobrą alternatywą dla klasycznych aplikacji randkowych i stron internetowych. Jedną z najbardziej znanych platform jest Chatroulette. To prawda, że jakość moderacji i funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zalecamy również rozważenie alternatywnych czatów wideo: Chat Alternative, Chatki, Shagle i https://datinguspl.com/. Są one bardziej funkcjonalne, z lepszą moderacją i wsparciem. Publiczność z reguły jest bardziej towarzyska.

Wybierając czatruletkę, radzimy zwrócić uwagę na filtry ze względu na płeć i lokalizację, jakość moderacji, elastyczność ustawień wyszukiwania, a także dostępność aplikacji mobilnych dla wygodniejszej komunikacji. W przeciwnym razie zasady czatruletki są prawie takie same i można korzystać z różnych platform w celu dalszego rozszerzenia kręgu potencjalnych znajomych.

 

Podsumowując

Nikt nie mówi, że w nowym miejscu będzie łatwo. Ale z drugiej strony, masz szansę zacząć od nowa, stać się inną osobą, lepszą wersją siebie. Nowe miasto zawsze przynosi nowe możliwości. Nie musisz już dostosowywać się do swojego kręgu społecznego, który przyzwyczaił się do patrzenia na Ciebie „takim, jaki jesteś”. Teraz możesz być kimś innym! Może nawet bardziej prawdziwym niż w poprzednim miejscu.

Spróbuj podejść do przeprowadzki z optymizmem, traktując ją jako pozytywną zmianę w Twoim życiu. I pamiętaj: wokół Ciebie zawsze będą ludzie, którzy również chcą się komunikować i poznać Cię. Wielu z nich, tak jak Ty, jest samotnych i marzy o spotkaniu miłości. Wszystko, czego potrzebujesz, to wykonać krok we właściwym kierunku. I kto wie, może ten ruch nie będzie Twoim pomysłem, ale okaże się długo oczekiwaną szansą na szczęście. Powodzenia!

 

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.