Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Właściwości szczoteczek sonicznych przekonują coraz większą grupę osób. Wielu użytkowników szczoteczek tradycyjnych rezygnuje z nich właśnie na rzecz przyrządów z silnikiem elektrycznym, których praca oparta jest o technologię soniczną. Dlaczego tak się dzieje? Jak działa szczoteczka soniczna i jakie posiada zalety? Kto może z niej korzystać? W jaki sposób należy prawidłowo stosować szczoteczki soniczne? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych znajdziesz w poniższym tekście.

 

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do higieny jamy ustnej. Jej działanie oparte jest o technologię fal dźwiękowych. Podczas jej pracy cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki docierają do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, osadów i zalegających resztek pożywienia.

 

Szczoteczka soniczna – co to takiego?

Szczoteczki soniczne poruszają się z prędkością do 96 000 ruchów na minutę pracy, co pozwala na usunięcie prawie wszystkich nieczystości z jamy ustnej. Wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, np. codzienne czyszczenie, delikatne szczotkowanie, wybielanie, polerowanie szkliwa itd. Warto wspomnieć również o dodatkowych funkcjach szczoteczek sonicznych, takich jak czasomierze, wskaźnik zużycia włosia czy czujnik siły nacisku. To właśnie one usprawniają cały proces szczotkowania zębów. W szczoteczkach sonicznych główka czyszcząca ma podłużny kształt i należy wymieniać ją raz na dwa miesiące z uwagi na zużycie jej włókien.

 

Szczoteczka soniczna – dla kogo?

Szczoteczka soniczna to urządzenie, po które może sięgnąć każdy. Na rynku tego typu przyrządów znajdują się modele stworzone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Szczoteczka soniczna zapewnia wysoką jakość higieny jamy ustnej. Najczęściej rekomendowana jest osobom cierpiącym na nadwrażliwość zębów i dziąseł, a także posiadającym aparaty ortodontyczne, implanty, mosty, korony lub protezy. Jeśli zależy Ci na najlepszej pielęgnacji jamy ustnej, wybierz szczoteczkę soniczną! Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić ranking najlepszych szczoteczek sonicznych, gdzie opisane są poszczególne urządzenia i przedstawione możliwości ich wykorzystania.

Jeśli szukasz odpowiedniej szczoteczki sonicznej dla dziecka, pamiętaj o tym, iż musi ona posiadać określone cechy, które odróżniają ją od urządzenia przeznaczonego dla dorosłych. Chodzi m.in. o mniejszy rozmiar główki, mniej intensywną pracę, delikatniejsze włókna, kolorową obudowę itd. Jeśli dziecko będzie korzystać ze szczoteczki sonicznej dla dorosłych, może podrażnić swoje dziąsła oraz uszkodzić wrażliwe szkliwo zębowe.

 

Zalety szczoteczki sonicznej

Oto zalety wynikające ze stosowania szczoteczki sonicznej:

  • cicha praca
  • wybielanie zębów
  • świeży oddech na dłużej
  • kilka trybów pracy do wyboru
  • końcówki wymienne do wyboru
  • poprawa stanu zębów i dziąseł
  • długi czas pracy na jednym naładowaniu
  • skuteczne oczyszczanie jamy ustnej z nieczystości
  • zapobieganie dolegliwościom jamy ustnej, np. próchnicy czy paradontozie
  • oczyszczanie trudno dostępnych miejsc, np. elementów aparatu ortodontycznego
  • obecność funkcji ułatwiających szczotkowanie zębów, takich jak czasomierze i wszelkiego rodzaju wskaźniki oraz czujniki.

 

Jak stosować szczoteczkę soniczną?

Aby w pełni wykorzystać właściwości szczoteczki sonicznej, zastosuj się do kilku poniższych kroków:

  1. Delikatnie zwilż główkę szczoteczki sonicznej letnią wodą.
  2. Nanieś niewielką ilość pasty do zębów na główkę szczoteczki sonicznej.
  3. Ustaw główkę szczoteczki sonicznej pod kątem 45 stopni do powierzchni zębów.
  4. Wybierz właściwy dla siebie tryb pracy, a następnie uruchom urządzenie.
  5. Przesuwaj końcówkę powoli po łuku zębowym, nie używając przy tym zbyt dużej siły.
  6. Szczotkuj zęby co najmniej przez dwie minuty, pamiętając o zmianie strefy uzębienia.
  7. Po wszystkim przepłucz swoją jamę ustną wodą lub płynem do płukania ust.
  8. Pamiętaj o wyłączeniu urządzenia, zdjęciu główki oraz dokładnym umyciu jej ciepłą wodą.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.