Czy w Przasnyszu potrzebna jest komunikacja miejska? Radny uważa, że tak

W związku z opracowywaniem budżetu miasta Przasnysz na przyszły rok radny Jarosław Włodarczyk złożył wniosek do burmistrza o uwzględnienie wydatków na transport zbiorowy. Co Wy sądzicie o takim pomyśle?

 

Radni Miasta Przasnysz, każdego roku do końca września składają swoje propozycje do budżetu na przyszły rok. Ciekawą propozycję wystosował radny Jarosław Włodarczyk. Oprócz kolejnego apelu o budowę ulic z system odwodnienia na osiedlu Północ, zaproponował także, aby od przyszłego roku uruchomić komunikację miejską w Przasnyszu. Radny ma nadzieję, że w budżecie na 2024 rok, takie zadanie uda się umieścić.

„W Przasnyszu obserwujemy zjawisko, jakim jest starzenie się społeczeństwa. Bloki mieszkalne budowane są na obrzeżach miasta, a wielu ich mieszkańców to ludzie starsi, którzy sprzedali swe domy, by jesień życia spędzić w bloku nie martwiąc się o ciągłe remonty. Także budownictwo domków jednorodzinnych rozwija się na obrzeżach miasta, z których brak jest dojazdu środkami transportu zbiorowego do centrum miasta, jednostek administracyjnych, szkół czy szpitala”– zwraca uwagę na problem Jarosław Włodarczyk, uzasadniając potrzebę uruchomienia publicznej komunikacji.

„Do jej uruchomienia w 2024 roku potrzebny jest na początek jeden ekologiczny autobus, którego zakup mógłby być sfinansowany ze środków zewnętrznych. Kursy mogłyby odbywać się nie częściej niż co pół godziny, albo nawet co godzinę. Nie będzie zatem wygórowanych nakładów finansowych” – stwierdza.

Jarosław Włodarczyk przewiduje, że „zadanie będzie nie tylko samofinansujące się, lecz przyniesie dodatkowe środki do budżetu naszego miasta. Wprowadzenie biletów miesięcznych za 1 zł dla osób zameldowanych w Przasnyszu powinno zachęcić do meldunku w Przasnyszu dużą grupę osób, które dotychczas tego obowiązku nie dopełniły. Udział Gminy w podatku dochodowym od osób fizycznych to prawie 40%. Zatem wzrost wpływów z podatków powinien przewyższyć koszty uruchomienia komunikacji miejskiej. Rozwiązałoby to sygnalizowany przez pan burmistrza problem, że ilość osób dokonujących opłaty za wywóz śmieci nie jest adekwatna do ilości osób je wytwarzających.”

Radny wskazuje, że uruchomienie komunikacji miejskiej „będzie działaniem proekologicznym, gdyż zmniejszy się liczba samochodów poruszających się po drogach miejskich, a co za tym idzie udrożniony zostanie ruch”.

-Uważam za zasadne, aby w ramach tego zadania rozpocząć dowożenie dzieci do szkoły podstawowej na lekcje. Zwolni to rodziców z obowiązku dowozu dzieci do szkoły i spowoduje, że w granicach godziny 8.00 ruch na drogach miejskich nie różniłby się od ruchu w okresie wakacyjnym. Teraz w roku szkolnym o godzinie 8.00 drogi są praktycznie nieprzejezdne – dodaje.

Czy propozycja radnego Jarosława Włodarczyka znajdzie poparcie inny radnych i władz miejskich? Czas pokaże. My tymczasem jesteśmy ciekawi, co Wy sądzicie o tym pomyśle. Czy Waszym zdaniem w Przasnyszu powinna zostać uruchomiona komunikacja publiczna?

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
p-sz
p-sz
1 miesiąc temu

Jeśli poparta takimi argumentami to jak najbardziej. Wolałbym pojechać do pracy autobusem niż autem na krótkim dystansie.

Kropa
Kropa
1 miesiąc temu

Jedna linia autobusowa by się przydała

Wyborca
Wyborca
1 miesiąc temu

Nie dość że w godzinach szczytu nie idzie w niektórych miejscach w ogóle przejechać to jak wrzucą jeszcze autobus to napewno będzie lepiej. Poprawcie organizację ruchu w mieście dopiero bierzcie się za takie pomysły.

Joanna
Joanna
1 miesiąc temu

A co radny zrobił przez 5 lat? Idacwybory to nagle propozycje

Nic
Nic
1 miesiąc temu
Reply to  Joanna

To, co i inni wybrani obecnie i to nie do rady miasta. Nie taka kasa. . NIC Wybory ludzi są nieprzewidywalne i nieracjonalne najczesciej

Emilka
Emilka
1 miesiąc temu
Reply to  Joanna

Miejskie trolle już się uaktywniły. Najlepiej kasę brać i nic nie robić.

Ciemnogród
Ciemnogród
1 miesiąc temu
Reply to  Joanna

Jak to co? Lawirował pomiędzy swoim pracodawcą a burmistrzem. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek

Ducane
Ducane
1 miesiąc temu

Proponuje linie tramwajową, a co tam …

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Potrzebna jak najbardziej. Ci durni Przasnyszanie i tak ledwo mogą się odnaleźć we własnym mieście

Ania
Ania
1 miesiąc temu

A ty durny wyprowadź się i przestań ublizac ludziom tu mieszkającym

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Dlaczego się pode mnie podszywasz przebierańcu???

JankoSam
JankoSam
1 miesiąc temu

Chyba nasz wszechwiedzący Mareczek już tak odleciał że piszę z dwóch kont na raz i sam nie pamięta co napisał

jano
jano
1 miesiąc temu

Nie wchodźcie z tym pajacem w polemikę, zieje jadem.

Wsiowy
Wsiowy
1 miesiąc temu

Zrobić taką Ciechanowską zerówkę latającą po pętelce ze zbaczaniem przed 5 i 6 pod Kross, przed 8 koło KEN i zespołu. Po południu rozwózka. W międzyczasie kursy w okolice targowiska w targowe, raz dziennie na cmentarz komunalny z 40 minutowym postojem. Ogólnie to szpital, sąd i do Królewieckiej potem zawodzie i powrót za kościołem. W szczycie w stronę miejsc docelowych poza szczytem szersze pętle na przykład Szosa Ciechanowska, Gdańska, Leszno, Przemysłowa.Makowska, Aleja JP i do szpitala. Tylko koło targowicy by trzeba zakaz po 1 stronie ulicy.

właściciel autobusu
właściciel autobusu
1 miesiąc temu

Kochany Panie Radny. Po pierwsze należy określić wszystkie istotne dla Przasnysza punkty (dużych pracodawców, szkoły, instytucje, duże sklepy) Po drugie przeprowadzić konsultacje społeczne w celu określenie potrzeb luidności, kto będzie dojeżdzał, skąd dokąd, w jakich godzinach. Po trzecie, sprzedaż biletu miesięcznego za złotówkę nie pokryje kosztów sprzedaży, więc albo dla przasnysza za darmo, albo cena rynkowa. Po czwarte, na początek jeden mały autobus wystarczy, ale połączenia nalezy tak zaplanować, żeby zastępowały podróż samochodem a nie kawałek marszu. Po piąte, jeśli nie będzie dogodnej siatki połączeń (kilka linii) to nikt nie będzie korzystał z autobusów. Po szóste, burmistrz znajdzie ważniejsze wydatki.… Czytaj więcej »

Eryk
Eryk
1 miesiąc temu

No tak przecież dach musi pokryć, dom wyposażyć

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Jeden autobus nic raczej nie załatwi . Miastu nie pomoże. Bo ile osobom akurat załatwi w danej godzinie dojazd do pracy ? Raczej tu znowu chodzi o osoby starsze i niepełnosprawne które mają problem z dotarciem z dalszych terenów. Moim zdaniem dużo bardziej potrzebny jest możliwość stałego dojazdu do Ciechanowa do linii PKP. Nie wiem jak to możliwe że kiedyś były autobusy co 40 minut a teraz jest jeden ? I tylko w dni robocze ? Miastu brak połączenia z pociągami szybkimi jakie są w Ciechanowie . Przejazdy autobusowe do Warszawy czy Olsztyna są często koszmarem

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Janusz

A czy w godzinach szczytu nie można wspomóc  się zleceniem np. tu dyskutującemu właścicielowi autobusu dowiezienia do pracy i szkoły?. Po co kupować zaraz kilka autobusów. Miasto chyba stać na wynajęcie dodatkowych autobusów do pokonania codziennie kilkudziesięciu kilometrów. I ja uważam, że w pozostałych godzinach jeden autobus na takie miasto wystarczy. W godzinę objedzie nasze miasto wzdłuż  wszerz i poprzek odsługując kilka linii.

Waldemar
Waldemar
1 miesiąc temu

Moim zdaniem to w Przasnysz potrzebne są przede wszystkim parkingi.

Nie
Nie
1 miesiąc temu
Reply to  Waldemar

Komunikacja powszechna również. Nie każdy ma samochód i nim jeździ. Jednak jeszcze pilniejszą sprawą jest komunikacja publiczna do innych ościennych miast. W Przasnysz.u ewentualnie można pojechać taksówką w razie pilnej potrzeby. Gro ludzi jest wyizolowanych z powodu niemożności wydostania się gdziekolwiek poza tę mieścinę . Taksowka nie wchodzi wówczas w grę ze względu na koszty.

Busik
Busik
1 miesiąc temu
Reply to  Nie

Starostwo już się zajęło komunikacja do innych miast

Puknij się
Puknij się
1 miesiąc temu
Reply to  Busik

Chyba w snach przedwyborczych😂😂😂

Nie martwię się
Nie martwię się
1 miesiąc temu

Ludzie! O co się martwicie? Mamy Senatora! Załatwi nam kolej, autobusy i inne atrakcje. Nie będziemy już wykluczoną dziurą. !

Janek
Janek
1 miesiąc temu

Senator będzie w opozycji, bo społeczeństwo Polskie niestety wybrało inną opcje polityczną więc jego siła przebicia będzie za mała, żeby coś załatwić dla naszego miasta, a szkoda bo byłaby to duża szansa dla Przasnysza…

Nie
Nie
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

No tak. On biedny od 17 lat, od kiedy rządzi w powiecie jest w opozycji,.

Zawsze można wytłumaczyć
Zawsze można wytłumaczyć
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

Nieróbstwo i brak sprawczości zawsze można wytłumaczyć

Proszę czytać
Proszę czytać
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

Cytat z bloga pana senatora: „Od 2006 roku sprawuje mandat Radnego Powiatu Przasnyskiego. W Radzie Powiatu Przasnyskiego był Przewodniczącym oraz Wiceprzewodniczącym Rady, członkiem Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu oraz Komisji Budżetowej, obecnie w Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa „
To do momentu objęcia fotela starosty przez ostatnie lata

Zawsze można wytłumaczyć
Zawsze można wytłumaczyć
1 miesiąc temu

Czyli 17 lat przy korycie. I co zdziałał? NIC

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

Niestety? Nie rób sobie jaj.

Piotr od Pawła
Piotr od Pawła
1 miesiąc temu

Małe miasteczko a problemy wielkości Warszawy.Ktoś tu mocno przesadza.

Cóż, ze małe
Cóż, ze małe
1 miesiąc temu

W małym miasteczku tez mieszkają ludzie, którzy mają prawo mieć infrastukturę taką, jak inne miasta

Busik
Busik
1 miesiąc temu

Będziesz miał emdek. Nie odzywaj się.

MDK
MDK
1 miesiąc temu
Reply to  Busik

No właśnie będę miał i cieszę die z tego. Autobus i kolej tez potrzebna, tylko starostwo przespało

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Postulat autobusu miejskiego jest dyskutowany od dawna. Nawet kilka lat temu podpisywałem petycję do Burmistrza o utworzenie żłobka i autobusu. Żłobek powstał, autobusu jak nie było tak nie ma. Ciechanów nie jest przykładem, bo to duże miasto i ma rozwiniętą siatkę KM, ale np. Pułtusk, Mława, Wyszków, a nawet maleńki Nasielsk potrafią. U nas jak zwykle tak jak te dwie kobiety z sondy: „a na co to komu potrzebne, a po co to?”. Mentalność dużej części mieszkańców niestety tkwi w zamierzchłych czasach. „Teraz to już jak w domu, tylko żeby tej elektryki nie było” jak mówiła babcia Pawlakowa z Samych… Czytaj więcej »

Lopez
Lopez
1 miesiąc temu
Reply to  Mariusz

Ciechanów , duże miasto???? 42 tys to dla Ciebie duże miasto? W Białymstoku jedna dzielnica prawie tyle ma…..////

Nowy
Nowy
1 miesiąc temu
Reply to  Lopez

Dokładnie

Busik
Busik
1 miesiąc temu
Reply to  Mariusz

Chętna mentalność rządzących.

Milicjant
Milicjant
1 miesiąc temu

Autobus jak autobus, ale myślę, że metro byłoby jednak lepsze I do tego jeszcze jakie prestyżowe!

Metro
Metro
1 miesiąc temu
Reply to  Milicjant

To tylko senator jest władny to zrobić. Myśle, ze dla tych ponad 80000 swoich wyborców mógłby się zdobyć na taki gest
P. S. Pisze się prestiżowe 😀